Druženje Lions club Osijek i djece iz Klasja

Josipa Reihl Kira 159
Osijek

Dragi Lionsi,

a posebno svi oni kojima je dobrovoljno služenje svojoj zajednici uz rad s djecom prioritet,

pozivamo Vas na „2. druženje djece iz Klasja s Lionsima“ koje će se održati 19.05.2024. (nedjelja) na prostorima Kuće za odmor i zabavu Party house Ranch, Osijek, Josipa Reihl Kira 159.

Klasje je ustanova koja skrbi o djeci izvan vlastite obitelji i bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Nasljednik je Huttler – Monsprenger sirotišta koje je počelo s radom još davne 1870. godine što pokazuje da postoji duga tradicija organizirane skrbi o djeci u gradu Osijeku.

Djeca su naša budućnost, temelj našeg društva, a dobrobit djece je ulaganje u opće dobro. Želimo pomoći djeci bez roditeljske skrbi da iskoriste sve svoje mogućnosti te im uljepšati bar jedan dan, dan koji će prepričavati.

Uostalom, koji bolji motiv za dolazak i druženje može biti od prošlogodišnjih riječi jednog od štičenika Centra Klasje (Matea (12)) : „ovo je najbolji izlet ikad!“.

Tijekom aktivnosti jedan dio Lionsa će sudjelovati u organiziranoj i vođenoj aktivnosti animacije s djecom, dok će drugi dio članova pripremati mirisne delicije s roštilja te piće za mališane.

Prostor za druženje, sve namirnice i pića su donacija Lions kluba Osijek.

Termin druženja je bio 19.05.2024. nedjelja od 11 sati do 16 sati, a očekuje se dolazak 25 djece i 4 odgojitelja.

Odjeća i obuća – prikladna za aktivnosti na otvorenom (sport casual).

Pomaganje bližnjem, pomaganje slabijima i podrška onima koji ju trebaju temelj je etičkog kodeksa Lionsa, radujemo se stoga zajedničkom druženju i nadamo se da ćete i vi odvojiti vrijeme i energiju te se pridružiti nama u druženju s djecom iz Klasja.

U duhu prijateljstva vas pozdravlja ekipa iz Lions kluba Osijek.

Služimo!