Završen 6 . L IKOVNI NATJEČAJ LIONS CLUBA POREČ LCLIN 6

Zlatko Janković... 18 travnja, 2021 - 20:16

Završen 6 . L IKOVNI NATJEČAJ LIONS CLUBA POREČ LCLIN 6

Izvješće o dodjeli nagrada

Šesti Likovni natječaj učenika srednjih i osnovnih škola Istre - LCLIN 6 - u organizaciji i pod pokroviteljstvom Lions Cluba Poreč, je uspješno završen. Da podsjetimo, ovaj natječaj je bio otvoren od 01. 02. do 31. 03. 2021. godine. Želja porečkih Lionsa je da ovim natječajem doprinesu unapređenju: likovne kulture, kreativnog izražaja mladih, njihovog aktivnog učešća u kulturnom životu Istre, prijateljstva između istarskih gradova i rada humanitarnih organizacija. Na adresu Lions Cluba Poreč je do 31.03.2021. pristiglo 39 likovnih radova na temu „Sreća je…".

Sreća može izgledati vrlo različito i postoji mnogo stvari koje nas čine sretnima. Naravno da smo svi različit i svatko ima svoje trenutke sreće. To je dob ra stvar, jer nas ovi lijepi trenuci čine snažnima i pomažu nam u vremenima kada smo tužni ili bijesni. Činjenica je: svima su potrebni trenuci sreće. Velikima i ma lima. Dakle,sreća je vrlo osobna tema koju svatko može doživjeti na svoj način. Ovdje se po stavlja pitanje kako se sreća umjetnički može izraziti i na koji način: Što za mene znači sreća? Kako izgleda sreća i kako je pronalazim?

Može li se sreća zadržati? Može li se podijeliti ili pokloniti? Ova vrlo osobna i zanimljiva tema nudi širok raspon umjetničkih mogućnosti.

Ukupno 39 kreativnih učenika istarskih škola su razmislili o zadanoj temi i svoje misli i ideje prenijeli su nam u ovim lijepim likovnim radovima . Na natječaj su se odazvali učenici iz 10 istarskih škola: GSŠJD Pazin, Pazinski kolegij, SŠ Mate Balote Poreč, O.Š. Poreč, TOŠ Poreč, O.Š. Finida, Umjetnička škola Poreč, O.Š. Medulin, O.Š. Novigrad i O.Š. Tar-Vabriga: U kategoriji učenika srednjih škola i osmaša, tj. u 1. kategoriji sudjelovali su:

1. Bratović Emily, 8. raz., TOŠ Poreč

2. Brčić Lana, 8. raz., OŠ Tar-Vabriga

3. Brenko Nika, 1. raz., GSŠJD Pazin

4. Jurman Kristina, 1. raz., GSŠJD Pazin

5. Klobas Eni,4.raz., GSŠJD Pazin

6. Marjakaj Veronika, 1.raz. SŠ Mate Balote Poreč

7. Mihoković Tena, 8. raz., OŠ Tar-Vabriga

8. Rakitovac Veronika, 2. raz., Pazinski kolegij

9. Sluganović Ivana, 8. raz., OŠ Tar-Vabriga

10. Štefanac Marin, 8. raz., OŠ Finida

11. Terzić Benedetta, 8. raz., TOŠ Poreč

U kategoriji učenika od 5. do 7. razreda, tj. u 2 kategoriji, sudjelovali su:

1. Anić Vanja, 7. raz., OŠ Novigrad

26. Ukušić Aaron, 5.raz., TOŠ Poreč

27. Visitin Melissa, 5.raz., OŠ Novigrad

28. Zancola marco, 5. raz., OŠ Novigrad

Stručnom žiriju Lions Cluba Poreč, u sastavu: Snježana Vidović, Hari Ivančić i Marija Marjanović nije bio dodijeljen nimalo jednostavan zadatak. Od 39 lijepih radova trebalo je izabrati samo 6 radova kojima će biti dodijeljene i nagrade. Napominjemo da Lionsi i ove godine dodjeljuju po 3 nagrade u dvije kategorije.

Tako su nagrađeni slijedeći učenici:

1. Kategorija (učenici srednjih škola i osmaši):

1. Nagrada (Poklonbon u vrijednosti od 1.000,00 kn) - Rakitovac Veronika, 2.raz., Pazinski kolegij,

2. Nagrada (Poklonbon u vrijednosti od 750,00 kn) – Štefanac Marin, 8.raz., OŠ Finida,

3. Nagrada (Poklonbon u vrijednosti od 500,00 kn) – Mihoković Tena, 8.raz. OŠ Tar-Vabriga

2. Kategorija (učenici 5. do 7. razreda):

Nagrade (Poklonbon u vrijednosti od 200,00 kn) dodjeljuju se: 1.Kevrić Gloria, 7.raz. OŠ Finida, 2. Hočevar Nika, 7.raz. OŠ Poreč i 4.raz. Umjetničke škole Poreč, 3. Grgić Josipa, 7. raz. OŠ Finida .

U skladu sa trenutnom općom situacijom Lionsi su cijeli projekt izveli online, pa će zato i izložba svih pristiglih radova biti objavljena na Facebook stranici Lions Kluba Poreč.

Kako je propozicijama natječaja definirano, svi radovi će prvom prilikom biti uručeni Lions Klubu Poreč i isti će ih moći upotrijebiti u humanitarne svrhe. Zahvaljujemo se svim učenicima na lijepim, maštovitim radovima i želimo njima i njihovim nastavnicima uspješnu školsku godinu.

Za Lions Klub Poreč Snježana Gutbier-Vidović