U SJEĆANJE BRANKO MIHALJ (1951. – 2023.)

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 14 svibnja, 2023 - 16:49

U SJEĆANJE

BRANKO MIHALJ (1951. – 2023.)

U Kutjevu je preminuo nakon duge i teške bolesti Branko Mihalj, jedan od osnivača i prvi predsjednik nažalost ugašenoga Lions cluba Kujtjevo. Branko Mihalj bio je ugledni liječnik – stomatolog, te vrhunski vinogradar i priznati enolog. Njegova vrhunska graševina uklesala je ime Branka Mihalja i na aktualnu vinsku kartu ne samo Požeške kotline, cijele Slavonije i Hrvatske, nego i dosta izvan naših granica.

Kao jedan od uglednih Lionsa, uz vođenje Lions cluba Kutjevo (u koji je došao kao već pomalo iskusni Lion iz LC Našice), sudjelovao je aktivno u radu različitih distriktualnih povjerenstava. Bio je sudionikom osnivanja većeg broja Lions klubova u Regiji 'Istok', ali i u Bosni i Hercegovini. Gašenjem Lions cluba Kutjevo i lajonističke aktivnosti Branka Mihalja pomalo prestaju. To, međutim ne znači da je u hrvatskome lajonizmu zaboravljen. Naprotiv, njegov lik i njegove aktivnosti posvećene onima u potrebi, a posebice razvoju i napretku lajonizmaa u Slavoniji, ostat će trajno zabilježene.

Hvala ti, dragi Branko, na svemu što si svojim djelima napravio i nas učinio ponosnima!