Lionsi Hrvatske u Lions masliniku dobrote u Bajkinima na imanju obitelji Rossi

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 23 studenog, 2022 - 23:21

Lionsi Hrvatske u Lions masliniku dobrote u Bajkinima na imanju obitelji Rossi

U povodu 2. Sjednice kabineta Guvernera u Poreču organiziran je izlet u Bajkine u Lions maslinik dobrote koji je zasađen na inicijativu LC Zrinjevac i suradnju sa LC Poreč sada već prije 5 godina gdje je sto donatora zasadilo 100 maslina u povodu stote obljetnice od osnivanja Lions organizacije. Maslinik sada već daje plodove i prvo ulje je napravljeno i pakirano u malim bočicama koje se prodaju uz humanitarni prilog od 50 kn.

Prilozima za maslinik do sada je financirana stipendija mlade  puležanke koja je završila Studij mediteranske kulture u Poreču , a sada već drugu godinu financiramo studenta iz Žminja.

Iako zbog kiše nismo mogli ići brati maslinik ipak nam je bilo lijepo u Vinariji Rossi uz dobar catering i vina Rossi gdje je opet i opet obitelj Rossi bila predivan domaćin.Hvala im.