Lions klub „Luca“ za malene pacijente dječjeg odjela šibenske bolnice

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 29 svibnja, 2023 - 21:06

Lions klub „Luca“ za malene pacijente dječjeg odjela šibenske bolnice

Šibenske Luce su pred kraj sam kraj ove lions godine organizirale humanitarnu akciju kojom su razveselile malene pacijente Odjela pedijatrije Opće bolnice Šibensko-kninske županije i njihove roditelje, ali i osoblje. Naime, Luce su organizirale prikupljanje igračaka i slikovnica te odjeće i obuće za djecu. U samu akciju su uključile i najmlađe članove svojih obitelji koje su na ovaj način educirale o važnosti darivanja, dijeljenja s drugima i aktivnog sudjelovanja u zajednici od najmanjih nogu. Upravo uz pomoć djece koja su kako bi razveselila svoje vršnjake, koji zbog bolesti ili ozljede dane provode na dječjem odjelu bolnice, rado poklonila svoje vlastite lutke, plišance, bagere i autiće, šibenske lionsice su u kratkome roku prikupile lijepu donaciju. Svaka igračka je posebno upakirana kao poklon, slikovnice su razvrstane prema uzrastu, jednako kao i odjeća i obuća. U dogovoru s glavnom sestrom Odjela pedijatrije, Luce su prošle srijede svojim posjetom iznenadile malene bolesnike koji su s veseljem prionuli biranju igračke ili slikovnice koja im se baš posebno sviđa i koja će im uljepšati bolničke dane. Luce su svoj posjet iskoristile i da se uz predaju donacije s mališanima poigraju i popričaju. Ispunjenih srca, članice kluba su se po završetku ovoga druženja, prisjetile nekih ranijih suradnji sa šibenskom pedijatrijom te su se dogovorile da im akcije poput ove postanu redovite kroz svaku lions godinu.