Lions Club Poreč dodijelio nagradu mladom gitaristi Srđanu Bulatu

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 2 kolovoza, 2021 - 18:00

Lions Club Poreč dodijelio nagradu mladom gitaristi Srđanu Bulatu

U četvrtak, 29. srpnja je u Vrsaru, u sklopu tradicionalnog XVIII Festivala GitarISTRA “More i gitare” 2021, ispred Bazilike sv. Marije od mora održan koncert mladog gitarista Srđana Bulata iz Splita koji je osvojio ovogodišnju nagradu Lions cluba Poreč u iznosu 3750 kn kojom LC Poreč podržava mlade umjetnike. Ova vrijedna nagrada se ove godine dodjeljuje po 14. put.

Ovogodišnji nagrađeni Srđan Bulat je i laureat natjecanja "Francisco Tárrega" u Benicassimu, „Michele Pittaluga“ u Alessandriji, „Fernando Sor“ u Rimu, „Julian Arcas“ u Almeriji, “Alhambra“ u Valenciji, „Gredos San Diego“ u Madridu, “Maurizio Biasini“ u Bologni, te gotovo svih domaćih nagrada za mlade umjetnike.

Srđan Bulat je svojim nastupom oduševio publiku izvodeći I. Albeniza, Tárrega, J. Rodriga, Piazzollu i druge.

Nagradu i diplomu Srđanu Bulatu je u ime LC Poreč uručio predsjednik Lions Cluba Poreč Boris Jugovac, a na koncertu su prisustvovali i članovi LC Poreč.

Organizator festivala GitarISTRA je TZO Vrsar, umjetnički ravnatelj festivala je član LC Poreč Saša Dejanović, a sponzor Maistra d.o.o.

Ovim je ostvarena još jedna uspješna aktivnost LC Poreč u suradnji sa Festivalom GitarISTRA.

Za LC Poreč Snježana Gutbier-Vidović