LC Zadar pomogao štićenicima Doma za odgoj djece i mladeži

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 30 prosinca, 2021 - 12:27

LC Zadar pomogao štićenicima Doma za odgoj djece i mladeži

Članovi Lions klub Zadar našli su se u srijedu 29. prosinca na svom posljednjem sastanku u 2021. godini kako bi dogovorili detalje oko svečanosti prijema novih članova. Bila je to i prigoda za rezime humanitarnih aktivnosti u proteklom vremenu, posebice u zadnja tri mjeseca. U tom su razdoblju uspješno okončane tri humanitarne akcije vrijedne više od 10.000 kuna

Pomoglo se samohranom roditelju s osmero malodobne djece, roditeljima teško bolesne djevojčice koju svaki tjedan treba voziti na liječenje u Zagreb, a obitelj živi u Zadru u podstanarstvu te štićenicima Doma za odgoj djece i mladeži. Neki od štićenika tog zadarskog Doma odnedavno su smješteni u zasebne stambene jedinice koje nisu u potpunosti opremljene svime što je jednom domaćinstvu potrebno. Donacija zadarskih Lionsa omogućila im je da u novu godinu uđu s različitim takvim potrepštinama – peglama i daskama za peglanje, mikrovalnom pećnicom, tosterima, mikserima, noćnim lampama ...

Svečanost prijema troje novih članova održat će se, dogovoreno je, u subotu 29. siječnja i bit će popraćena humanitarnom akcijom. Planira se osigurati dodatna pomoć roditeljima djevojčice koja se i dalje liječi u Zagrebu te slična pomoć za učenika osmog razreda jedne zadarske škole. I u tom je slučaju u pitanju teška bolest koja iziskuje velika financijska sredstva potrebna za putovanja u Zagreb te nabavku skupih pripravaka za jačanje organizma i poboljšanje krvne slike kako bi se mogla provoditi kemoterapija.