LC LUCA ŠIBENIK - POEZIJOM BEZ GRANICA ZA SVJETLOST NAJMLAĐIMA

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 8 prosinca, 2022 - 19:25

POEZIJOM BEZ GRANICA ZA SVJETLOST NAJMLAĐIMA

Lions klub „Luca“ iz Šibenika organizirao je humanitarnu pjesničku večer koja je održana u četvrtak, 2. prosinca 2022. u prepunom šibenskom klubu Azimut koji je spremno podržao suorganizaciju ovoga događaja. Cilj akcije pod nazivom „Svjetlost za najmlađe“, koju će Luce provoditi kroz cijelu ovu lions godinu, je prikupljanje sredstava za kupnju  oftalmoskopa neophodnog za pregled vida kod djece i koji će biti doniran Očnom odjelu Opće bolnice Šibenik.

Gost večeri bio je beogradski pjesnik Marko Milošević koji je svoje stihove počeo pisati u vrijeme kada se cijeli svijet suočio sa širenjem pandemije koronavirusa, ograničavanjem kretanja i „novim normalnim“ čime je pomicao svoje vlastite granice. A da poezija zaista ne poznaje granice, dokazuje sjajna atmosfera u kojoj je ovaj poeta govorio svoje stihove: tužne i sjetne, ljubavne i čeznutljive, životne i opipljive - prelijepe u svakom raspoloženju i emociji koju je Marko Milošević prenio na publiku. Uz ovoga pjesnika velikog srca i duše, autora tri zbirke pjesama Kroz život dušom, Zahvalan, Pobjeda sebe, sve s podnaslovom Poezija života, koji javnost s njima upoznaje u prigodama humanitarnog karaktera, u programu večeri sudjelovali su i glumica Franka Klarić i Mate Skračić, glazbena pratnja na gitari. Sinergija ovo troje umjetnika pretočena u svaku izgovorenu riječ i odsvirani ton, širila se među svim okupljenima, a posebno oduševljenje izazvao je Milošević otpjevavši nekoliko pjesama među kojima Jubi san vašu kćer Ibrice Jusića i Meni trebaš ti Olivera Dragojevića.

Šibenske Luce su organizacijom humanitarne večeri poezije u klupskoj atmosferi pomaknule svoje granice i izišle iz vlastitih okvira te uz pomoć svojih prijatelja Marka, Franke i Mate, a uz sjajan odaziv publike i podršku medija, ispunile cilj događaja.