Guvernerica Lions district 126 Vinka Mitrović i Guverner Rotary District 1913 Hrvatska Hrvoje Kenfelj potpisali pismo namjere o suradnji dviju organizacija

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 28 lipnja, 2021 - 23:13

Guvernerica Lions district 126 Vinka Mitrović i Guverner Rotary District 1913 Hrvatska Hrvoje Kenfelj potpisali pismo namjere o suradnji dviju organizacija

U Rastokama je u subotu 26. lipnja, uz prisustvovanje visokih dužnosnika Lions i Rotary districta Hrvatske kao i polaznika RLLI seminara za dužnosnike Lionsa, održan je susret guvernerice Lions Distrikta 126 Hrvatska, Vinke Mitrović te guvernera Rotary Distrikta 1913, Hrvoja Kenfelja, tijekom kojeg je po prvi put potpisano pismo namjere o suradnji između ove dvije najveće međunarodne humanitarne organizacije koje djeluju na području Hrvatske, koje su samo za potrebe potresom pogođenih područja donirale više od 2 milijuna eura. Uvažavajući razvijeno civilno društvo kao pretpostavku i mjerilo demokracije i stabilnosti društva u kojem živimo, a suradnju humanitarnih organizacija u stvaranju, provedbi i praćenju javnih i društvenih potreba kao jedno od temeljnih obilježja države koja služi svojim građanima. Ovim Pismom namjere potvrđena je želja i spremnost u razvijanju međusobne suradnje u okvirima mogućnosti,  poštujući samostojnost i neovisnost Lions Districta 126 i Rotary Districta 1913  i klubova. U duhu prijateljstva, služenja i humanosti, pismom namjere širi se dobra volja i međusobno podržavanje u ispunjenju humanitarnih ciljeva i promicanju visokih etičkih načela, a sve kako bi postignuća organizacija bila što veća.

Susret je završio uz prigodnu večeru u dobrom raspoloženju i o mogućim dodirnim točkama buduće suradnj