Zahvalnica Lions klubu Zrinjevac za potporu projektu „Poster mira 2019.“

LionsHR Adminis... 4 prosinca, 2019 - 20:12

LC Zrinjevac je ove godine sudjelovao kao sponzor na natječaju "Poster mira“ u organizaciji LC Mursa, pa je s veseljem primljena vijest da je od 113 radova pristiglih iz cijele Hrvatske četvrto mjesto osvojio Antonio Jurić, učenik 4. razreda Centra za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“.

Na izložbi likovnih radova „Poster mira“ hrvatskih učenika, sudionika natječaja, pod motom „Put mira“, posvećenih  gradu Vukovaru, simbolu patnje, slobode i mira koja je otvorena 15. studenog 2019. u Galeriji Waldinger u Osječkoj tvrđi, izložena je i Antonijeva slika. Kako Antonio nije mogao nazočiti otvaranju izložbe, poslao je pismo kojim se obratio organizatorima izložbe.

Na svečanosti je Lions klubu Zrinjevac uručena zahvalnica za sudjelovanje i potporu projektu „Poster mira“.

We serve!

„Naslikao sam bijele točkice i plavu pozadinu. Moj rad je bio slika mira. Dok sam slikao svoj rad razmišljao sam da sam negdje daleko i vidim nebo oko sebe. Plavo i oblake bijele kako lete nada mnom. Sve me je to tako opuštalo. Bio sam sretan kada sam o tome razmišljao. Da su barem ljudi sretni oko nas. Svijet bi bio veseliji. Ne bi bilo mržnje jednih prema drugima. Za svoj rad koji sam naslikao s veseljem i radošću želim poručiti svim ljudima da budu sretni kao što sam ja, veselo i sretno dijete.“

Antonio Jurić