Zadarski Lionsi za mladog glazbenika, primanje novog člana i primopredaja dužnosti za novu Lions godinu

Slika korisnika Sanjin Stošić
Sanjin Stošić 27 lipnja, 2022 - 21:09

Članovi zadarskog kluba Lions su godinu okončali  humanitarnom akcijom priredivši uz to  i malu svečanost koja prati primanje svakog novog člana te  druženje sa svojim prijateljima.  Na posljednjem sastanku upriličenom u nedjelju navečer obogatili su svoje redove novom članicom. Istom prigodom obavljena je primopredaja dužnosnika u klubu, nova predsjednica u narednoj Lions godini bit će Davorka Mezić, dopredsjednik  Tomislav Peričić, a budući tajnik Sanjin Stošić  koji samo nastavlja kontinuitet na toj funkciji. Dosadašnjem predsjedniku Nikši Miliću upućene su zahvale za trud uložen u proteklom, prilično turbulentnom vremenu, tijekom kojega su zadarski Lionsi uspjeli održati sve svoje tradicionalne humanitarne akcije i u više navrata pomoći bolesnim pojedincima i socijalno ugroženim obiteljima u svom okruženju.

Uz pomoć takvima, zadarski Lionsiu sklopu svojih aktivnosti, kad je to moguće, brinu i o mladim, nadarenim osobama kojima je u daljnjem razvoju i usavršavanju nužna pomoć drugih. U gotovo 24 godina postojanja tako su, ili jednokratno ili trajno financijski podržavali pojedine mlade glazbenike, plesače i sportaše. Ovoga puta akcija je usmjerena na učenika trećeg razreda srednje Glazbene škole Blagoje Bersa koji na državnim natjecanjima, kao violončelist, postiže zavidne rezultate. Lions klub Zadar osigurao mu je pokriće  troškova za ljetni seminar u Grožnjanu. Pratit će se, dogovoreno je, njegovo daljnje školovanje i napredovanje u nadi da će jednog dana postići uspjehe poput članice Kluba sopranistice Nele Šarić koja je na druženju u nedjelju i zapjevala uz, također sopranisticu, Neru Gojanović, članicu šibenskog Lions kluba Luce. Pratio ih je još jedan zadarski Lions, dirigent Tomislav Košta, a u opuštenom druženju zapjevali su i svi članovi Kluba i njihovi prijatelji koji su im pomogli prikupiti donaciju za mladog violončelistu.