XXX. Konvencija D -126 Lionsa Hrvatske - toplice Sv. Martin na Muri od 24. do 26. svibnja 2024.

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 28 lipnja, 2024 - 22:19

U predivnom ambijentu toplica Sv. Martin na Muri  od 24. do 26. svibnja 2024. godine održana je i naša posljednja tematska sjednica pod vodstvom guvernera Milorada Stanića  a ujedno i XXX Konvencija D -126 Lionsa Hrvatske.

Konvencija je okupila brojne najviše dužnosnike Lionsa Hrvatske te uvažene goste, uključujući GLT koordinatoricu iz Bugarske Anelyu Kanevu, župana Matiju Posavca te saborsku zastupnicu Sunčanu Glavak  koja se također u svom obraćanju osvrnula na temu gladi u svijetu.

Tijekom Konvencije potvrđen je budući guverner dr. Robert Vulić, kao i 1. I 2. viceguvernerke Marinela Rosso i Mirjana Čusek Slunjski. Ovaj tim  novih lidera donijet će svježu energiju i ideje u naš rad, osiguravajući tako i nastavak rada sadašnjeg guvernera.

PDG Dražena Melčić je izabran za kandidata D126 H za dužnost Internacionalnog direktora LCI-a za razdoblje od 01.07.2025-30.06.2027.

Održana je i edukacija budućih predsjednika i tajnika Lions klubova diljem Hrvatske, što je ključni korak u osposobljavanju novih lidera za učinkovito vođenje i organiziranje aktivnosti na lokalnoj razini.

Zadnji dan Konvencije održana je tematska sjednica  na temu „Glad u svijetu“, pod vodstvom  predsjednice Povjerenstva za glad  D126 Lionsa Hrvatske Vesne Boinović Grubić koja nas je nadahnula svojim istaknutim govorom o gladi u svijetu. Naglasila je kako hrane ima, ali kako je ogroman broj djece koja nemaju dovoljnu količinu hrane te su oboljela od malnutricije, dok se istovremeno prekomjerna hrana  u svijetu baca. Istaknula je da je potrebno raditi na preraspodjeli hrane, kao i na socijalnom, ekonomskom i etičnom aspektu ovog problema. Lionsi  Hrvatske već pomažu potrebitima u subsaharskoj Africi te rade na podizanju svijesti kako se hrana može prenamijeniti.

Guverner D126 Milorad Stanić i predsjednica stručnog povjerenstva za glad Vesna Boinović-Grubić 11.6.2024. su gostovali u emisiji Zoom televizije Z1 u kojoj su govorili o radu lionsa.

Ovogodišnje tematske sjednice, koje su se bavile s pet najvažnijih Lions  ciljeva donijele su velike rezultate. Ukupna aktivnost znatno je povećana, a medijska prisutnost i naša promocija u javnosti nikad nije bila veća.

Služimo i ponosimo se time !