Uspješno organizirano svečano proglašenje pobjednika Poster mira 2022./2023. godina putem zoom-a

Slika korisnika Dajana Gašo-Sokač
Dajana Gašo-Sokač 28 studenog, 2022 - 08:28

U subotu 26.11.2022. godine s početkom u 1800 sati na Zoom-u je održano svečano proglašenje pobjednika Međunarodnoga natječaja „Poster mira“ u Distriktu 126.

Pozdravne riječi uputili su past guvernerica Nada Arbanas, past guverner Jozo Berečić te tajnik Zlatko Jankovič-Miloš. Predsjednica povjerenstva iznijela je kratki osvrt na moto ovogodišnjega natjecanja, „Vodite sa suosjećanjem“. Naglasila je da je u vremenu kada rat u Ukrajini bijesni, a neizvjesnost rata se nadvila nad cijelim svijetom, više nego ikada ranije, potrebno je razvijati suosjećanje, obazrivu svjesnost prema tuđoj patnji i želju da se ta patnja olakša.

Predsjednica Povjerenstva izvijestila je kako su na natječaj pristigla 174 iz 30 osnovnih škole.

Osnovne škole koje su sudjelovale u natječaju:

1. Osnovna škola A.G. Matoš, Tovarnik
  28. Osnovna škola Bilje, Bilje
  29. Osnovna škola Ivana Mažuranića, Obrovac Sinjski
  30. Osnovna škola Kneževi Vinogradi, Kneževi Vinogradi

LC klubova koji su sponzorirali ovogodišnji natječaj:

1. LC Mursa- 37 radova
  2. LC Vukovar- 29 radova
  3. LC Zrinski Čakovec- 14 radova
  4. LC Poreč-14 radova
  5. LC Buga Đakovo- 12 radova
  6. LC Luce- 10 radova
  7. LC Zrinjevac- 9 radova
  8. LC Pula- 8 radova
  9. LC Salona-7 radova
  10. LC Zrinski Čakovec - 6 radova
  11. LC Rijeka-Sušak- 6 radova
  12. LC Dioklecijan- 5 radova
  13. LC Brođanka- 4 rada
  14. LC Osijek- 4 rada
  15. LC Frankopan- 3 rada
  16. LC Đakovo- 3 rada
  17. LC Valpovo- 3 rada

Sudionici svečanosti imali su prilike vidjeti sve pristigle radove koji su prikazani u PPP prezentaciji. Potom je uslijedilo proglašenje pobjednika uz čestitke nagrađenim učenicima i njihovim mentorima. Bilo je uistinu lijepo vidjeti radost i uzbuđenje nagrađenih učenica, njihovih mentora i roditelja.

Nagrađene učenice su Mikaela Perković (1. mjesto), Ana Tufeković (2. mjesto ) i Gita Radiković (3. mjesto). Njihove profesorice su Ivana Dužević, Dubravka Kolčić Drlje i Neda Mađar. Na svečanosti proglašenja sudjelovale su Mikaela i Gita sa svojim mentoricama i majkama. Predsjednica povjerenstva zamolila je nagrađene učenice za nekoliko riječi o sebi, značenju svojih crteža i što za njih osobno znači sudjelovanje u natječaju. Profesorice su također imale priliku reći nešto o nadarenim učenicama Mikaeli i Giti. Na otvorenju izložbe bile su nazočne i ponosne predstavnice  LC Rijeka Sušak koje su podijelile svoje dojmove i sreću što je njihov klub sponzor najboljega rada u Distriktu 126 u Lions godini 2022./2023. Također su izrazile svoju zahvalnost na vrlo emotivnom i lijepom proglašenju pobjednika i otvorenju izložbe Poster mira.

Predsjednica Povjerenstva izvijestila je kako će nakon otvorenja virtualne izložbe svi radovi biti izloženi u obnovljenoj OŠ Nikole Andrića u Vukovaru.

Otvorenje izložbe biti će 05.12.2022. godine u 8,30 sati u sklopu obilježavanja Dana škole, a vezano i uz Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Predsjednica Povjerenstva zahvalila je prigodnim riječima uz nadu da će se i sljedeće godine u natječaj „Poster mira“ uključiti još više djece, škola i Lions klubova.

Osijek, 28. studenoga 2022. godine                                      Predsjednica povjerenstva

Dajana Gašo-Sokač