Udruzi slijepih Sisačko-moslavačke županije predano na upotrebu vozilo za prijevoz putnika koje je velikim dijelom donira Lions Distrikt Hrvatska

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 31 siječnja, 2021 - 14:48

Udruzi slijepih Sisačko-moslavačke županije predan na upotrebu vozilo za prijevoz putnika koje je velikim dijelom donira Lions Distrikt Hrvatska

U subotu 29.siječnja 2021 g. ispred Udruge slijepih Sisačko-moslavačke županije u Sisku održala se primopredaja vozila za prijevoz putnika Udruzi slijepih SMŽ koje će služiti za prijevoz slijepih za njihove različite potrebe. Prethodno vozilo je stradalo u potresu. Nabavku navedenog vozila omogućili su Lions Distrikt 126  Hrvatska sa 70.000 kn i mnogi drugi donatori koji su podržali akciju  „I mi živimo tu“.

Vozilo je na upotrebu simbolično predala Guvernerica D-126 Vinka Mitrović predsjedniku Udruge slijepih SMŽ Danku Tomaniću koji su se obratili prisutnima, a to su još i učinili prisutna Gradonačelnica Siska Kristina Ikić-Banićek i Margareta Mađarić tajnica u Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike a primopredaji su prisustvovali i Tugomir Majdak tajnik u Ministarstvu poljoprivrede kao i veliki broj dužnosnika D-126 i članova klubova iz sve četiri naše Regije.

Guvernerica Vinka Mitrović je u svojem obraćanju naglasila da je ova donacija Udruzi slijepi doprinos Lionsa što boljem funkcioniranju Udruge u ovim teškim uvjetima i pomoć njihovim članovima kojih ima 138, a koji svakodnevno imaju potrebu za prijevozom.

Također je naglasila da su Lionsi Hrvatske do sada donirali 30 mobilnih objekata na potresom stradalom području  i taj dan će se podijeliti donacija LCIF-a,  koja je dobivena kao urgentni grant, stanovništvu Siska, Petrinje, Gline, Vrginmosta 2400 jedinica gotove konzervirane hrane te veliki broj grijalica, produžnih kablova i kuhala za vodu te dalje nastavljaju pomagati ovom području.Dio ove donacije je uručen članovi Udruge slijepih SMŽ nakon primopredaje vozila.

Nakon primopredaje vozila i konferencije za novinare u Sisku prisutni Lionsi su se organizirali u grupe i otišli su na mjesta podjele donacije LCIF-a u hrani  i tehničkim pomagalima.

Na kraju događanja jako emotivni trentak je bio kada je član udruženja slijepih Pavao Anić zapjevao pjesmu Dušo moja kao znak zahvale Lionsima za sve što su učinili za slijepe SMŽ:

Cijelo događanje su dobro potpratili i mediji što donosimo u prilozima.