U sjećanje Marijan Jakić

Lions Tajnik 2 listopada, 2024 - 15:07

U SJEĆANJE

Dr. MARIJAN JAKIĆ

U Osijeku je ovoga tjedna preminuo ugledni liječnik – internist i vrhunski kardiolog Marijan Jakić, dugogodišnji član Lions cluba Osijek. Premda zadnjih godina nije više bio u aktivnom članstvu, njegovo djelovanje u vrijeme kad je bio aktivni član, a posebice u vrijeme njegova vođenja Kluba kad je bio predsjednik, i danas je svima, ili bar malo starijim članovima osječkog najstarijeg kluba u trajnom sjećanju.

Marijan Jakić, uz to što je bio priznati liječnik – obnašao  je dužnosti ravnatelja Poliklinike „Sunce“ u Osijeku, bio je šef Kardiologije u tadašnjoj osječkoj Općoj bolnici, a jedno vrijeme i ravnatelj Bolnice. Već i to dovoljno govori o njegovoj stručnosti, ali nadasve i odnosu prema njegovim pacijentima.

Isto je tako bilo i doba njegova aktivnoga djelovanja u hrvatskome lajonizmu, posebice u Lions clubu Osijek, u Regiji 'Istok', u izvršavanju zadataka distriktualnih projekata, kao i u organizaciji i pomoći potrebitima, i bit će trajno zabilježeno u povijesti Lions cluba Osijek.

Kao čovjek, koji se dobrim dijelom svoga profesionalnog života posvetio životima drugih, nedvojbeno je ostavio nezaboravne uspomene na sve s kojima je dolazio u kontakt. Pa, naravno, tako i na nas Lionse.

Marijan Jakić napustio nas je svojoj 83. godini života. Iza sebe ostavio je neutješnu suprugu Ivu, sinove Hrvoja i Krešu i njihove obitelji. U tuzi je ostavio i nas Lionse iz našeg i njegova nekadašnjeg Kluba.

Marijane, dragi, neka ti je laka hrvatska gruda. – š.