U Poreču otvoren Kamp mladih SUN,SEA AND SMILE Poreč 2024

Slika korisnika Lions Tajnik
Lions Tajnik 24 srpnja, 2024 - 10:33

U Poreču otvoren Kamp mladih SUN,SEA AND SMILE Poreč 2024

Nakon dolaska u kamp i službenog otvaranja uz prisustvo Lionsa iz LC Novigrad i Poreč na kojem ih je pozdravio direktor Kampa Boris Jugovac i Voditelj kampa Sara Bermanec.

Upoznali smo sve kampere kroz njihovo predstavljanje i zahvalu njihovim host obiteljima na srdačnom prijemu i vremenu koje su njima posvetili.

Također su predstavljeni i ovogodišnji mentori Maja Jugovac,Vid Kvakan i Antonio Spajić.

Drugi dan kamperi su se okupili u mirnom okruženju uz more kako bi se bolje upoznali i raspravili o razlozima svog dolaska u kamp te posjeta Hrvatskoj. Kamp okuplja 18 mladih iz 10 različitih država s ciljem poticanja razumijevanja među kulturama. Prvu večer završili smo sporazumnim dogovorom o pravilima, s naglaskom na međusobno poštovanje i suradnju.

Drugi dan u kampu posvetili smo radionicama upoznavanja i izgradnje grupne dinamike. Ove aktivnosti su od velike važnosti jer pomažu u izgradnji odnosa između kampera međusobno te kampera s voditeljima. Taj odnos je baza na kojoj ovisi kvaliteta drugih aktivnosti u kampu. Kroz upoznavanje drugih kampera, dolaze u dublji odnos s osobama iz različitih kultura, svjetonazora i životnih iskustava, što ih oblikuje u kvalitetnije ljude.

Osim radionica, uživali smo i u kupanju, a dan smo završili pub kvizom gdje su kamperi odmjerili snage u znanju.

Sara Bermanec,

D-126 YEC Chair person, Croatia