U Lions kampu održana radionica na temu prihvaćanja različitosti i komunikacije

Zlatko Janković... 28 srpnja, 2024 - 21:46

U Lions kampu održana radionica na temu prihvaćanja različitosti i komunikacije

Subota, 27. srpnja

Subotnje jutro započelo je dinamično, uvježbavanjem nacionalnih plesova Danske i Turske.  Paralelno s plesnim radionicama, podučavale su se poslovice koje opisuju djelovanje Lions organizacije na jezicima sudionika, čime se dodatno ojačalo razumijevanje globalne misije Lions kluba. Ove poslovice će se predstaviti na završnoj večeri, ceremoniji zatvaranja, kao simbol jedinstva i suradnje.

U slobodno vrijeme u prijepodnevnim satima igrali smo picigin, što je dodatno pridonijelo našem timskom duhu i zabavi na plaži.

U poslijepodnevnim satima održana je radionica na temu prihvaćanja različitosti i komunikacije. Kroz interaktivne vježbe i diskusije, sudionici su se upoznali s važnosti razumijevanja i prihvaćanja različitih kulturnih, socijalnih i osobnih perspektiva. Raspravljalo se o tome što je normalno, a što nije, te kako uopće definiramo normalno u kontekstu različitih društava i kultura.

Nakon toga, fokus se prebacio na edukaciju o organiziranju humanitarnih aktivnosti. Svaka grupa dobila je zadatak da se usredotoči na jednu od rizičnih skupina u društvu te izradi detaljan plan za humanitarnu akciju. Neki sudionici odlučili su se za pristup prikupljanja sredstava za potrebite, koristeći kreativne metode za angažiranje zajednice i osiguravanje resursa. Drugi su se usmjerili na mogućnosti promjene pravilnika i zakona te suradnju s gradskim i mjesnim odborima kako bi se dugoročno poboljšali uvjeti za rizične skupine. Treća grupa fokusirala se na podizanje svijesti o problemima, edukaciju mladih i izradu preventivnih programa, naglašavajući važnost proaktivnog djelovanja u zajednici.

Dan je završio sportskom aktivnošću, organiziranjem turnira u odbojci.  Sportski turnir je bio savršen završetak dana ispunjenog učenjem, suradnjom i kulturnom razmjenom.