U kampu se uči o Lions organizaciji i kako pomoći slijepim osobama

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 25 srpnja, 2024 - 11:04

U kampu se uči o Lions organizaciji i kako pomoći slijepim osobama

Treći dan kampa započeli smo sportski -  turnirom u odbojci, što je dodatno pridonijelo timskom duhu i zabavi među kamperima. Nastavak dana bio je posvećen edukaciji o Lions organizaciji.

Kroz zanimljivu diskusiju s kamperima, ispitali smo tko je već upoznat s Lions organizacijom. Mladi su rado podijelili svoja iskustva i rekli što o Lionsima znaju, a mentori su nadopunili njihove informacije, pružajući širu sliku o značaju i radu Lions organizacije.

Posebno smo se osvrnuli na važnu povijesnu poveznicu s Helen Keller.

Na Međunarodnoj konvenciji Lionsa održanoj 1925. godine u Ohiu Helen Keller pozvala je Lionse da postanu "vitezovi slijepih", što je ostavilo dubok utisak i usmjerilo Lions organizaciju prema borbi za prava i podršku slijepim i slabovidnim osobama. Inspirirani ovom pričom, održali smo radionicu gdje smo učili kako pristupiti i pomoći slijepoj osobi. Naglasak je bio na poštovanju njihovog izbora i važnosti postavljanja pitanja o tome treba li im pomoć i na koji način najbolje pomoći. Također smo vježbali tehnike vođenja slabovidne ili slijepe osobe i diskutirali o tome kako se mijenja  percepcija osobe kada ne možemo vidjeti.

Dan smo završili pjevanjem uz gitaru na plaži, stvarajući nezaboravne trenutke.

Ovaj dan bio je pun edukacije, empatije i zajedničke zabave, podsjećajući nas na važnost inkluzije i podrške u svakodnevnom životu.