Svečani koncert u organizaciji Lions-a na Varaždinskim baroknim večerima

LionsHR Adminis... 12 listopada, 2015 - 21:52

Svečani koncert u organizaciji Lions-a na Varaždinskim baroknim večerima

U četvrtak 1. listopada pod pokroviteljstvom LC Varaždin i suorganizaciju NCLC Millennium Lionsi D 126 Hrvatska i naši prijatelji iz D 129 Slovenija prisustvovali su Svečanom koncertu Varaždinskih baroknih večeri kojim seu se zatvorile 45. Varaždinske barokne večeri. Koncert je izvodilo 180 izvođača:

Zagrebačka filharmonija, Akademski zbor Ivan Goran Kovačić i Zbor varaždinske katedrale „Chorus angelicus“ te solisti:

Lidija Horvat-Dunjko- sopran

Martina Zadro – sopran

Martina Gojčeta-Silić – mezzosopran

Domagoj Dorotić – tenor

Luciano Batinić – bas

pod dirigentskom palicom maestra Vladimira Kranjčevića.

Na programu su bila djela:

Wolfgang Amadeus  Mozart: KRUNIDBENA MISA u C-duru, K. 317

Anton Bruckner: TE DEUM; WAB 45

Uživali smo sat vremena glazbenoj čaroliji koja je dopirala do naše duše i tijela. Zbor od 130 pjevača vibrirao je na trenutke u nama i cijeloj katedrali.

Bilo je predivno i nezaboravno. Samo je glazba je ta koja može pobuditi takve ugodne emocije…

Hvala DG Draženu Melčiću i IPDG Juriju Šarmanu, PDG Loreni Hus i članovima LC Celje, Ptuj i Maribor što su podržali našu akciju.

Prije koncerta imali smo domijenak na kojem nam je svirao Kvartet saksofonista i kušali smo vina Vinarije Šafran i Horvat.

Hvala svima koji su podržali našu akciju, hvala Koncertnom uredu VBV na odličnoj organizaciji, hvala maestru Davoru Bobiću (član LC Vinica) na pomoći oko organizacije, hvala predsjednicima LC dr. Anđelku Kopreku, Tanji Herceg i Zvonku Rožmariću te tajnicima Damiru Huljevu, Zrinki Skenderović-Sočković i Vedranu Rožiću kao i članovima svih varaždinskih klubova.

Hvala Predragu Štromaru, Damiru Dubravcu, Petri Horvat i svima koji su na nam pripomogli na bilo koji način oko akcije. Vidimo se dogodine.

Nikola Plavec, PDG