Sportom protiv nasilja u obitelji u organizaciji LC Marjan

Slika korisnika Branka Polić
Branka Polić 10 studenog, 2021 - 23:39

U okviru Povjerenstva za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji, za Regiju Jug, povjerenica Branka Polić i članice LC Marjan organizirale su predavanje "Sportom protiv nasilja u obitelji". Predavač je bio Toni Tomas, izbornik taekwondo reprezentacije RH i trener mnogih naših dobitnika medalja pa tako i ovogodišnjih olimpijaca, zlatne Matee Jelić i brončanog Tonia Kanaeta. Uz njega je bila i Matea Jelić. Ovom društveno važnom događaju nazočilo je 40 slušaća, a preko ZOOM-a pratilo je 10-ak naših lionsa na čelu s DG Jozom Berečićem i PG Vinkom Mitrović. U dvorani su bili lionsi iz cijele Regije, PG Antonija Uglešić, ZC Ana Mijan, predstavnici Splitskog saveza sportova i sportskog saveza invalida, sportaši, direktorica dječjeg doma Maestral, predstavnici Kineziološkog fakulteta i predstavnici medija. Osobitu čast nam je ukazao Župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban. Nakon izvanrednog predavanja uslijedio je govor Župana i bogata rasprava. Ovo je prvo u nizu predavanja na tu temu koje će se održati kroz ovu lions godinu uz nekoliko sportskih događanja.