PREDSTAVLJAMO VAM LIONS CLUB PARONE - PRVI SPECIJALIZIRANI LIONS KLUB U HRVATSKOJ

LionsHR Adminis... 8 lipnja, 2020 - 20:33

The International Association of Lions Club - DISTRICT 126 - HRVATSKA / CROATIA

LIONS CLUB PARONE  - Giuseppina Martinuzzi 7 - 52466 Novigrad

Poštovani

LIONS CLUB PARONE je PRVI SPECIJALIZIRANI LIONS KLUB (ne tradicionalni) u Hrvatskoj i šire. Klub je nevladina, neprofitna, ženska poslovno-humanitarna udruga. Osnovale su ga žene koje su većinom dugi niz godina aktivne na poslovnoj sceni i u radu sa ženama. LC PARONE djeluju na polju edukacije, poslovanja i profesionalnosti .

Izborom imena PARONE, željele smo naglasiti važnost i ulogu PARONA (GAZDARICA) u društvu i zajednici i njihov utjecaj na iste. Starim istarskim nazivom za žene koje su utjecale na naše prostore, na obitelj, na zajednicu, na odgoj, kulturu, tradicije željele smo prepoznati kontinuitet ženske povijesti, utjecaj u društvu i valorizirati iste. Opredijelile smo se za javno zagovaranje prava žena kroz prisustvo u javnosti, putem medija i u direktnim kontaktima s građankama i građanima, edukacijom, predavanjima, okruglim stolovima i humanitarnim radom. Kao posebne vrijednosti njegujemo međusobno uvažavanje, povjerenje i solidarnost, te stvaranje ozračja osvještavanja i potpunog realiziranja osobnih potencijala.

Vrijednosti koje zastupamo u ostvarenju naše misije su prava i slobode suvremenog demokratskog društva koja podrazumijevaju:

•             pravo pojedinca/ke na izbor i različitost,

•             na život u nenasilju i toleranciji, ne nasilju nad ženama

•             razvijanje rodne ravnopravnosti i ostvarenje jednakih mogućnosti,

•             njegovanje feminističke vizije i ženske solidarnosti,

•             poštivanje ženskih ljudskih prava

•             međusobna ljubav, uvažavanje, prihvaćanje odgovornosti,

•             pravda

•             obrazovanje i edukacija za mlade žene i civilno društvo

•             ekološke svijesti.

Osnivač kluba Lions Club Poreč, obzirom na specijalno mentorstvo u Lionizmu na sjećanje Jusufa Šehanovića, kum Boris Jugovac, Zlatko Janković Miloš, guiding lion.

Imamo izuzetno motivirane i stručne članice. Tri članice educirane, dvije ALLI i jedna RALLI.

Hvala na podršci

WE SERVE