Predavanje “Djeca u minskom okruženju” u OŠ dr. Franjo Tuđman u Belom Manastiru.

LionsHR Adminis... 5 travnja, 2014 - 10:14

Obilježavajući Međunarodni dan svjesnosti o opasnostima od mina i pomoći u protuminskom djelovanju, 04.04.2014. Lions klub Beli Manastir, Povjerenstvo za razminiranje Lions Districta 126 Hrvatska uz suradnju sa Hrvatskim centrom za razminiranje Podružnicom Istok, organiziralo je i održalo predavanje “Djeca u minskom okruženju” u OŠ  dr. Franjo Tuđman u Belom Manastiru.

Ovom akcijom Lions klub Beli Manastir nastavlja suradnju sa HCR-om, uključivši se aktivno u akciju “Travanj mjesec zaštite od mina”.

Akciju su podržali i učestvovali u njoj Hrvatski crveni križ - gradsko društvo Beli Manastir, (Julijana Vurm) Lions klub Beli Manastir, MUP RH PU Osječko - baranjska odsjek protueksplozijske zaštite - Mario Kokić te Hrvatski centar za razminiranje podružnica Istok.

Tribini je prisustvovalo ukupno 70 učenika četvrtih razreda škole. Djeci su podijeljeni letci “Čuvajte se mina i eksplozivnih ostataka iz rata”, kao i pripremljeni slikovni materijal od strane Povjerenstva za razminiranje s porukama o opasnostima od mina i pravilima ponašanja u minskom okruženju.

Program se sastojao u predavanju o opasnostima od mina djelatnika PU OB odsjeka protueksplozijske zaštite, predstavnika crvenog križa i predstavnika HCR-a, predstojnika podružnice Istok, Dubravka Krušarovskog. Isto tako djeci su prikazani edukativni crtani filmovi na temu mina.

Za školsku knjižnicu je Krušarovski ostavio 100 kom. letaka "Čuvajte se mina", koji će biti uloženi u knjige koje se izdaju učenicima za čitanje. Ostavljeno je i nekoliko primjeraka edukacijskih skrivalica - učilica  o opasnostima od mina "Ugroženi svijet" - s petojezičnim rječnikom ugroženih životinjskih vrsta u Republici Hrvatskoj te DVD “Bembo i prijatelji protiv mina”.

Predsjednik Povjerenstva za razminiranje D-126

mr. sc. Dubravko Krušarovski, dipl.ing. građ