Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja D-126 i ženski LC Zarja iz Maribora organizirali prodajnu humanitarnu izložbu slika

LionsHR Adminis... 19 veljače, 2014 - 09:10

Nakon službenog otvorenja značajne i važne Međunarodne humanitarne prodajne gostujuće izložbe slika u Zagrebu, 29.01.2014.g. u predvorju Gradskog Poglavarstva, izložba se preselila u Maribor, Hotel Piramida, Art salon, od 14.02. do 04.03.2014.godine. Dan zaljubljenih, stvarno je postigao svrhu Povjerenstva za borbu protiv mržnje i nasilja. Sudionici predstavljanja samo jednog dijela programa Povjerenstva „ Z dobrodelnostjo proti nasilja v družini“ shvatili su ozbiljnost problema. Nasilje je, na žalost, sve prisutnije diljem svijeta, pa i u Hrvatskoj i susjednim zemljama. Nakon iznimno lijepog kulturnog programa i zakuske koja je uslijedila, svi prisutni bili smo ugodno iznenađeni uspjehom koji je postignut. Alenka Marter, Guvernerica Districta 128 Slovenija je u svom govoru naglasila vrijednost i važnost tog Međunarodnog projekta, koji obuhvaća i put bijelih Lions ruža i predložila, da se izložba održi i u Brežicama, 10. svibnja 2014 g. za vrijeme održavanja proširenog kabineta Districta 128. Jedan od najljepših momenata bio je, kada nas je predsjednica LC Zarja, Maribor, Nevenka Kos obavijestila, da je već prvi dan izložbe prodano 10 slika. Stoga pozivamo i Lions Klubove diljem Hrvatske i prijatelje Lionsa, da kupnjom barem jedne od slika potpomognu uspješnu realizaciju projekta.

Slikari su snizili cijene na jedinstveni iznos od 300 Eura po slici. Od prodanih slika u Sloveniji za djecu žrtve obiteljskog nasilja ostaje 40%.

Slikarska izložba 4. ožujka seli u Pulu, gdje će se otvoriti na Dan žena, 08. ožujka 2014.g.

Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja

Lions Districta 126

Rozina Marija Milčić, predsjednica