Povjerenstvo New Voices uručilo vaučere pobjednicima Državnog natjecanja strukovnih škola WorldSkills Croatia 2024

Slika korisnika Mirjana Čusek-Slunjski
Mirjana Čusek-S... 18 svibnja, 2024 - 08:43

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i ove je godine od 13. – do 15. svibnja, po peti put, na Zagrebačkom velesajmu organizirala Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024., najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe. Povjerenstvo New Voices  Distrikta 126 Hrvatska nastavilo je tradiciju te je dio prihoda od prodaje knjige „KUHAMO I SLUŽIMO, IZ HRVATSKE S LJUBAVLJU“ usmjerio mladim, nadarenim  ljudima i to pobjednicima Državnog natjecanja strukovnih škola WorldSkills Croatia 2024 u kategoriji kuhar i slastičar.  Projekt „KUHAMO I SLUŽIMO, IZ HRVATSKE S LJUBAVLJU“ je osmišljen kako bi na informativan, inovativan i šarmantan način predstavio Hrvatsku Lions zajednici cijelog svijeta. Stoga je kuharica dvojezična, hrvatsko engleska, obogaćena prekrasnim fotografijama i namijenjena ljudima koji se vole družiti, putovati i povezivati. Devet članica povjerenstva New Voices Hrvatska nisu profesionalne kuharice, ali su u stvaranje ove kuharice unijele svoje emocije, vještine i vrijeme, te žele doprijeti do svakog čitatelja u Hrvatskoj, ali i izvan granica, kako bi svima približili bogatstvo gastronomske tradicije koju Hrvatska posjeduje.  Distrikt 126 Hrvatska na ovom je događanju imao status partnera te je u ime Distrikta i Povjerenstva New Voices  vaučere za  specijalističko obrazovanje  prvonagrađenima iz discipline kuharstvo i slastičarstvo u iznosu od sveukupno 2400 eura u ime Lionsa 15.5.2024. uručila izaslanica Guvernera, Mirjana Čusek-Slunjski iz NCLC Varaždin Millenniuma uz pomoć i podršku Lidije Novosel iz LC Nasta Rojc Bjelovar. Hvala Lidiji na organizaciji i pravodobnoj dopremi prekrasnih vaučera! Pobjednice Dorotea Đeladinov (kuharstvo) i Karolina Turčić (slastičarstvo) zahvaljujući ovoj donaciji imat će priliku usavršavati svoja znanja i vještine svaka u svom području interesa. Edukacija  će se održati u jesen, u Splitu a organizira ga naša najpoznatija kuharska akademija ŠKMER (udruga šefova kuhinja mediteranskih i europskih regija). Pobjednice su osvojile: SLASTIČARSKI MASTERCLASS (4 DANA ) SA SMJEŠTAJEM I MEDITERANSKI MASTERCLASS ( 4 DANA) SA SMJEŠTAJEM.

Prošle godine zahvaljujući angažmanu New Voices povjerenstva, stipendirane su dvije djevojke pobjednice na državnom natjecanju kojima je omogućena edukacija od strane vodećih Masterchefova iz najpoznatije škole kuharstva na svijetu Kuharska akademija ECOLE DUCCAS iz Francuske. Donacija je bila u vrijednosti 5000 eura. Kuharica je ušla u mnoge domove Hrvatske ali i u svijetu, mnogi Lionsi i njihovi prijatelji  dali su svoju donaciju za humanitarni cilj ovoga projekta.  Kuharica je luksuznog izdanja, sadržava 120 recepata sa opširnim opisom i fotografijama , specijaliteti podijeljeni na 4 Hrvatske regije, 300 stranica , dvojezična ( hrvatski i engleski).

Kuharica se može kupiti u Znanju (39,82 EUR) https://znanje.hr/product/kuhamo-i-sluzimo-iz-hrvatske-s-ljubavlju/449904.

Više o samom događanju na: https://worldskillscroatia.hr/worldskills-croatia-2024/

Predsjednica povjerenstva New Voices Distrikta 126 Hrvatska

Tatjana Vukman