Pobjednici večeri nacija u pripremi hrane LC LASI 2000 Rumunjska

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 1 svibnja, 2023 - 12:09

Pobjednici večeri nacija u pripremi hrane LC LASI 2000 Rumunjska RAZESII LUI STEFAN

Na našoj regati Jedrima protiv drogo uvijek posebnu pažnju i veliki interes posade nalaze u pripremi nacionalnih specijaliteta i prezentaciji hrane i pića prvu večer kada se posade tek okupljaju.

Tako je bilo i ovaj put na regati u Biogradu. Iako u skromnim uvjetima opet je preko 20 posada pokazalo što zna i umije. Bilo je tu izuzetno zanimljivih jela od pripreme 200 sarmica Rumunjske posade, do rezanja pršuta Porečana i Dubrovčana do pečenja pice na parkingu od posade LC Krško. Bilo je tu i slavonskih i kvarnerskih specijaliteta kao i finih jela i kolača iz Austrije i Slovenije, a i dobroga vina i piva.

Svi su se trudili ali morali smo odabrati najbolje:

Pobjednici hrana:

1.mjesto LC LASI 2000 Rumunjska

2.mjesto LC MARIA WÖRTH Austrija WÖRTHERSEE 2

3. mjesto Posada Liburna iz LC Opatija

Te posebna nagrada za izuzetan trud u pripremi 200 sarmica

ROTARY COSMOPOLITAN RC COSMOPOLITAN TIMISOARA ROU

Na početku večeri regatu je svečano otvorio guverner D-126 Alek Konić i Gradonačelnik Biograda Ivan Knez.

Večer je završila u dobrom raspoloženju uz DJ Vida iz Leo kluba Tri kule, ponovilo se.