PDG Dražen Melčić izabran za kandidata za dužnost Internacionalnog Direktora LCI za razdoblje 1.7.2025.-30.6.2027.

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 31 svibnja, 2024 - 20:37

Konvencija Lions Hrvatske je izabrala PDG Dražena Melčića kao kandidata za dužnost Internacionalnog Direktora LCI za razdoblje 1.7.2025.-30.6.2027.

PDG Dražen Melčić zadovoljava sve  formalne uvjete za ovu dužnost.

Obnašao je dužnost guvernera distrikta 126 Hrvatska u Lions godini 2015./2016., aktivan je i uredan član LC Agram, što dokazuje dokument kojeg šaljemo zajedno s ovom aplikacijom, izvod iz baze podataka LCI („Dražen Melčić LCI history.pdf“).

Pored navedenih formalnih uvjeta, PDG Dražen Melčić potpuno zadovoljava i preporuke navedene u pozivu za kandidaturu:

• Da ima što veće međunarodno iskustvo u LCI-ju;

PDG Dražen Melčić već od 2014.g. redovito sudjeluje na slijedećim međunarodnim događanjima LCI, i to aktivno kao prezenter i član raznih povjerenstava:

• 2012. Advanced Lions Leadership Institute, Bruxelles, Belgija
  • 2022. Lions Europa Forum Zagreb
  • 2023. Lions Europa Forum Klagenfurt, Austrija

• Da dobro poznaje organizaciju i način funkcioniranja LCI-ja;

Kroz sudjelovanje na gore navedenim forumima, konferencijama, seminarima, i to ne samo kao sudionik, već i kao aktivni predavač i prezenter, PDG Dražen Melčić je dobio i ima duboko i detaljno poznavanje organizacije i načina funkcioniranja LCI-ja, svih njegovih tijela i odbora.

• Da je pored dužnosti guvernera distrikta i dalje obnašao i obnaša važne  dužnosti  u distriktu i u LCI-ju;

PDG Dražen Melčić je, i prije i poslije obavljanja dužnosti guvernera distrikta, dugi niz godina obnašao i obnaša razne dužnosti u LCI-ju i našem Distirktu. To su konkretno:

• 2013./14. – Gobal Membership Team District Coordinator
  • 2014.-još traje – član organizacionog odbora međunarodne Lions regate D-126 Hrvatska „Jedrima protiv droge“ zadužen za promociju i operativnu provedbu
  • 2014.-još traje – Član Euro Asia Committeeja pri Lions Europa Forumu
  • 2016./18. – Gobal Membership Team District Coordinator
  • 2016./18. – LCIF District Coordinator
  • 2018./19. – Gobal Membership Team District Coordinator
  • 2019./20. – LCIF District Coordinator
  • 2019./2022. – Predsjednik Lions Europa Foruma Zagreb 2022.
  • 2019./2022. – član Lions Long Range Planning Committee Europe
  • 2023./24. – Lions Quest Distric Chairperson
  • 2023.-još traje – član inicijative „Lions Move for the Planet“ pri Lions Europa Forumu
  • 2023./24. – GAT Ambassador za D-126 Hrvatska
  • 2023./24. – Lions Europa Forum Bordeaux 2024 Ambassador

• Da poznaje osobno odnosno da je umrežen sa što više međunarodnih i  dužnosnika što više distrikta i multi-distrikta;

PDG Dražen Melčić svojim generalno otvorenim pristupom ljudima, ali i kontinuiranim sudjelovanjem na pretežitoj većini Lionističkih događanja u inozemstvu, kao što su svjetske Konvencije, Europa Forumi, nacionalne konvencije drugih Distrikta i Multi-Distrikta (npr. Švicarska, Austrija, Slovenija, Makedonija, Rumunjska, Njemačka, Bosna i Hercegovina, Srbija) uspio je izgraditi najširi krug osobnih prijatelja i poznanika ne samo među Europskim nego i Lionsima iz cijelog svijeta.

Osobo poznaje sve internacionalne predsjednike i buduće predsjednike, skoro sve internacionalne direktore iz Europe, kao i past i sadašnje guvernere mnogih distrikta i multi-distrikta.

Svojim dugogodišnjim međunarodnim angažmanom, vidljivim iz gornjih navoda ove aplikacije, odlučujuće je izgradio i ojačao ugled i vidljivost našeg distrikta 126, ali i republike Hrvatske, što je kao direktnu posljedicu, između ostalih imalo slijedeće koristi:

• Financijsku pomoć od oko 500.000€ za žrtve potresa na banovini 2021.g.;
  • Kontinuirani rast broja sudionika međunarodne humanitarne regate „Jedrima protiv droge“ od 2014.g., posebice međunarodnih posada, na rekordnih 50 u 2019.g. što je značajno povećalo i financijske efekte za humanitarnu svrhu;
  • Organizaciju Lions Europa Foruma u Zagrebu 2022.g.
  • Posjete najviših međunarodnih dužnosnika hrvatskom Lions distriktu, kao npr. internacionalnih predsjednika Dr. Patti Hill, Brian Sheehan, Douglas Alexander, Gudrun Yngvadottir, Dr. Jitsuhiro Yamada (u 2 navrata), Eberhard Wirfs, kao i mnogih internacionalnih direktora koji su dolazili na   Europa Forum, regatu „Jedrima protiv droge“ i naše konvencije.
  • Sudjelovanje mnogih guvernera drugih distrikta na našim konvencijama i humanitarnim akcijama.
  • Rast broja kumstava trsova iz inozemstva u našoj akciji distrikta „Vinograd Dobrote“
  • Donacija MD 101 Švedska od 10.000€ za pomoć Ukrajini

… i mnoge druge.

• Da tečno vlada engleskim jezikom u govoru i pismu, a poželjno je i neki drugi jezik

PDG Dražen Melčić tečno vlada engleskim i njemačkim jezikom, na način da je sposoban na oba jezika držati govore i predavanja ispred velikog auditorija, što je dokazao u mnogim prigodama, kao što su govori na Lions Europa Forumima, Konvencijama distrikta i muti distrikta u Engleskoj, Austriji, Švicarskoj itd.

Iz svega gore navedenog, smatramo da je PDG Dražen Melčić u najvećoj mogućoj mjeri odgovarajući kandidat našeg Distrikta za visoku dužnost internacionalnog direktora u našoj organizaciji Lions Clubs International.

Ako je kao past guverner distrikta svojim dugogodišnjim kontinuiranim zalaganjem donio toliko konkretne koristi za naš distrikt, možemo samo naslutiti koliko će dobroga i korisnog napraviti kao član uprave cijele organizacije.