Osnovna škola Lučko - Lions Quest Projekt Vještine za adolescenciju

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 12 siječnja, 2024 - 13:47

Osnovna škola Lučko je u suradnji s voditeljicama županijskih vijeća za preventivne programe organizirala 2dnevnu edukaciju za sve učitelje predmetne nastave, a na temu Lions Quest Projekt Vještine za adolescenciju.

Edukaciju je podržala Lions organizacija Hrvatske, besplatnim osiguravanjem odgovarajućih priručnika (351 stranica), za sve sudionike edukacije.

30 učitelja i stručnih suradnika Osnovne škole Lučko, kroz ovu edukaciju razvija kompetencije za razvoj socio-emocionalnih vještina učenika: odgovorno donošenje odluka, samoregulacija, svijest o sebi, društvena svijest te međuljudski odnosi. Kroz edukaciju se učitelji osposobljavaju za kvalitetan rad u području prevencije  neprihvatljivih ponašanja, uključujući nasilje i ovisnosti te prevenciju problema mentalnog zdravlja adolescenata.

Edukaciju su provodile licencirane trenerice za Lions Quest program, ujedno i voditeljice županijskih stručnih vijeća, Katarina Sikirić Lukić i Martina Dumančić Vranješ .

Edukaciju su posjetili guverner Lionsa Hrvatske Milorad Stanić sa suradnicima.