Održano predavanje prof.dr.sc.Davora Pavune u organizaciji LC Zagreb

LionsHR Adminis... 22 ožujka, 2014 - 08:48

FORUM Lions Kluba ZAGREB, održan je u sjedištu Kluba, u hotelu Esplanade, 20.03.2014. godine u 18,00 sati. U pripremljenoj predavaonici sa 80 stolica nije bilo slobodnog mjesta. Prof.dr.sc. Davor Pavuna održao je veoma impresivno predavanje nadahnuto idejom, da se potakne građane naše zemlje za boljom i prosperitetnijom Hrvatskom:

„DA LI UISTINU ŽELIMO BOLJU, PROSPERITETNU HRVATSKU.“

Predavač je krenuo od činjenice, da je po svojim vrijednostima Hrvatska među prvih 20 (30) zemalja u svijetu, a da po konkurentnosti je tek na 69 (81) mjestu.

Prikazao je, kako je Južna Koreja od zemlje gotovo na začelju izbila među najuspješnije zemlje svijeta. Ona je svojom konkurentnom održivom globalnom tehnologijom osvojila svjetsko tržište, čemu smo i sami svjedoci bez prigovora.

Našoj zemlji treba 3% istinskih znalaca poglavito više od >1,5% umreženih inženjera. Inženjeri su po struci uvijek bili stvaraoci i zato ih treba organizirano pokrenuti, da stvore potencijale, koji će Hrvatsku dovesti na mjesto, koje joj pripada. Vrlo suptilno je u svom izlaganju označio kancerogene zone u našem društvu, puštajući, da svako po svom sudu pokuša naći, kako i kojim putem ozdraviti ta bolesna mjesta. Sve nas je ocijenio kao jednako sposobne da se uključe u rješavanje svih poteškoća.

Učesnici su dugotrajnim pljeskom, nakon gotovo pol satne rasprave pozdravili predavača i njegovo izlaganje tako da su svi sa puno zadovoljstva napustili ovaj skup.

Na kraju poručio je predavač, da kreće zajedno sa Lionsima i Rotarijancima u bitku za ostvarenje ideje o boljoj i prosperitetnoj Hrvatskoj.

Na predavanju je bilo puno studenata, što nam je posebno drago, a iz rasprave moglo se zaključiti, da su sljedbenici njegovih ideja. Nazočno je bilo Akademika Hazu, sveučilišnih profesora istaknutih znanstvenika i poduzetnika, pa na kraju bilo je puno članova Lions Kluba ZAGREB, no isto tako i Lionsa iz Zagrebačkih Klubova, kao i gosti iz ROTARY klubova.