Održana XXX. konvencija lions klubova D-126 Hrvatska

Slika korisnika Željko Palašek
Željko Palašek 28 svibnja, 2024 - 16:04

Održana XXX. Konvencija Lions klubova D-126 Hrvatska

Toplice Sv. Martin  i LC Zrinski Čakovec bili su domaćini XXX. Konvencije Lions klubova D-126 Hrvatska 26. svibnja 2024. Događanja su započela u petak 24. svibnja postavljanjem izložbe Lionsi na poštanskim markama u holu ispred konferencijskih dvorana. Hrvatska pošta je povodom naše jubilarne XXX. konvencije izdala dopisnicu koju smo, sa žigom prvog dana, dijelili sudionicima konvencije. Edukacija za novoizabrane predsjednike i tajnike lions klubova započela je u petak i nastavljena tijekom subote do ručka. Predavačima iz Hrvatske pridružili su se i predavačice iz Bugarske, Slovenije i Njemačke. Roštilj večera u petak, uz eko pub kviz koji su pripremile članice Leo kluba Zrinski, zbližio je sudionike edukacije i predavače. Druženje je nastavljeno uz muziku lokalnog benda.

Nakon ručka u subotu, domaćini su organizirali izlet u Štrigovu, posjetu crkvi Sv. Jeronima i lagani uspon do Mađerkinog brega. Za one koji su se popeli i na vidikovac, nagrada je bila prekrasan pogled, ne samo na Međimurje, već i na Sloveniju i Mađarsku. Ostali su uživali, uz također prekrasan pogled, u vrhunskim vinima lokalnih vinara.

Svečana večera održana je u restoranu Terbotz. Millenium, lions klub iz Varaždina proslavio je 20. godišnjicu djelovanja, a LC Zrinski Čakovec 19. godišnjicu. Gabrijela Hrženjak, akademska glazbenica zabavljala je goste tradicinalnim i poznatim evergreen  glazbenim brojevima.

U nedjelju je održana tematska sjednica fokus područja djelovanja Lionsa – Glad, koju je moderirala Vesna Boinović Grubić, a od gostiju je bila prisutna i pozdravila skup Sunčana Glavak, europarlamentarka iz Čakovca.

XXX. konvencija Lions klubova D-126 potvrdila je izbor novog guvernera Roberta Vulića, izabrala i potvrdila 1. viceguvernerku Marinelu Rosso, te izabrala 2. viceguvernerku Mirjanu Čusek- Slunjski. Sva su izvješća priihvaćena, a na kraju su dodijeljena priznanja međunarodne predsjednice i guvernera D-126. Skup je pozdravio župan Međimurske županije, Matija Posavec.

Dio sudionika konvencije pridružio se humanitarnoj akciji našeg kluba Pogled na golf 2024 za pomoć djeci s autizmom i udruzi Pogled iz Nedelišća, igranjem mini golfa uz bazene Marije Ružić u Čakovcu. Gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini podržala je akciju svojim dolaskom na druženje s članovima udruge Pogled.