ODRŽANA XXVIII. KONVENCIJA DISTRIKTA 126 – HRVATSKA

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 31 svibnja, 2022 - 11:02

ODRŽANA XXVIII. KONVENCIJA DISTRIKTA 126 – HRVATSKA

U subotu 28. svibnja 2022. godine s početkom u Hotelu President u Solinu pod predsjedanjem DG Joze Berečića ODRŽANA XXVIII. KONVENCIJA DISTRIKTA 126 – HRVATSKA.

Konvenciji su uz preko 80 delegata i predsjednika i tajnika lions klubova Hrvatske bili prisutni  i istaknuti gosti International Director Daniel Isenrich iz Njemačke,Council Chair Elect* Egon Steiner  Multiple District 102 Switzerland-Liechtenstein , Past District Governor D - 129 Jurij Šarman iz Slovenije,Past Distrikt Governor D - 132 Dragi Filevski iz Sjeverne Makedonije koji su se u uvodnom djelu se obratili prisutnima.

Konvencija se je mogla pratiti i Zoom-om.

Na Konvenciju su bili prisutni i IPDG Vinka Mitrović, PDG D-126 Antonija Uglešić,Ivica Jakić, Mladen Kajganić, Darko Angebrandt,Dario Bognolo, Goran Šarić, Dražen Melčić, Darko Ćuruvija i Branko Dragičević te članovi kabineta Guvernera Joze Berečića.

Na sjednici je nakon minute šutnje kojoj je odana počast preminulim članovi D-126 između dvije Konvencije i to MIRJANA BJELICA I ZORA PALMIĆ – LC POREČ, MIROSLAV ANDRIŠIĆ – LC VALPOVO –BELIŠĆE, IVICA VIDOVIĆ – LC ZAGREB, MARIJAN KOVAČIĆ – LC NOVIGRAD, PROF. DR. IGOR ROŽANIĆ član LC Rijeka i jedan od osnivača našeg distrikta usvojen DR kako je predloženo.

Zatim je DG podnio  Izvješće o radu i aktivnostima Guvernera i Distrikta 126 Hrvatska u Lions godini 2021/2022..

Nakon čega su dodijeljena plakete Melvin Jonas , najviše priznanje za rad u Lionsima koje su ove godine dobili PDG Branko Dragičević – treći Melvin Jonas, Ilijana Palčec  i Krasna Humski prvi MJF, te priznanja Guvernera za rad klubovima i pojedincima u ovoj Lions godini./spisak je u prilogu/.

Rizničar Marin Pajić je podnio Izvješće Rizničara Kabineta o financijskom stanju Distrikta od 01.07.2021. do 30.04.2022., Elvis Dadić je pročitao Izvješće Nadzornog odbora D -126 u ime predsjednice PDG Sanje Paprenjak, PDG Dražen Melčić je podnio Izvješće o tijeku priprema organizacije LEF-a u Hrvatskoj, Ivan Šarić predsjednik Leo Distrikta je podnio Izvješće o radu Leo Distrikta 126 u Lions god.2021./2022., Zatim je PDG Dražen Melčić podnio Izvještaj o realizaciji Lions regate Jedrima protiv droge 2022, a 1.VDG Alek Konić je obrazložio prijedlog Odluke o načinu raspodjele sredstava ostvarenih na regati. Prijedlog kabineta za proglašavanjem projekta More distriktualnim projektom podnijela je GST Vesna Boinović-Grubić.

Sva Izvješća i predložene odluke su usvojene jednoglasno.

Zatim je dana  razrješnice sadašnjem Guverneru i Kabinetu Guvernera s 1. srpnja 2022.  Godine.

Uslijedio je Izbor dosadašnjeg 1.Viceguvernera Aleka Konića, člana LC Zagreb za Guvernera Lions  Distrikta 126 – Hrvatska u Lions godini 2022./2023. , Izbor dosadašnjeg 2.VDG Milorada Stanića, člana LC Quarneroli Lovran za 1. Viceguvernera Lions Distrikta 126 – Hrvatska u Lions godini 2022./2023., Izbor Roberta Vulića, člana LC Split za 2. Viceguvernera Lions Distrikta 126 – Hrvatska u Lions godini 2022/2023

Zatim se Konvenciji obratio novoizabrani  Guverner Lions Distrikta 126 – Hrvatska Alek Konić i prezentirao osnove smjernice programa za Lions godinu 2022./2023. i predstavio svoj budući kabinet sa svojim sloganom Nova ambicija.

Na kraju Konvencije izglasan je termin  02-04.06 2023 g. održavanja XXIX. Konvencije Lions Distrikta 126 – Hrvatska u Osijeku, radujemo se viđenju u Osijeku.

Zahvaljujemo svim prisutnima na učešću u radu , a posebno domaćinima LC Salona na pomoći u organizaciji Konvencije.