Održana Konvencija Lions distrikta 126 – Vinka Mitrović izabrana za buduću Guvernericu

LionsHR Adminis... 14 lipnja, 2020 - 14:19

Dana 29.svibanja 2020. godine prvi puta u povijesti postojanja Lions distrikta 126 Hrvatska Konvencija distrikta nije održana uživo već putem video linka zbog poznatih okolnosti pandemije coronavirusa.

Na XXVI. Konvenciji Lions Distrikta 126 – Hrvatska bilo je nazočno 112 delegata iz 51 kluba Lions Distrikta 126 - Hrvatska.Osim delegata na Konvenciji su bili prisutni gosti konvencije te dio članova Leo distrikta i dio predsjednika i tajnika Lions klubova.

Na početku Konvencije guverner D-126 Darko Ćuruvija pozdravio je prisutne bivše Guvernere distrikta: IPDG SANJA PAPRENJAK , PDG ANTONIJA UGLEŠIĆ, ŠIME NEVIDAL, BRANKO DRAGIČEVIĆ, DRAŽEN MELČIĆ, GORAN ŠARIĆ, MLADEN KAJGANIĆ,  sve nazočne dužnosnike distrikta delegate,Lionse, Leiće i goste konvencije: ID DR. WALTER ZEMROSSER,PID PHIL NATHAN, PID NIELS SCHNECKER,DG SJEVERNA MAKEDONIJA ELIZABETA SRBINOVSKA KOSTOVSKA, SABINA MUJEZINOVIĆ BIVŠA ZC BIH Nakon kraćeg obraćanja i pozdravne riječi Guvernera Konvenciji su se obratili svi prisutni gosti Konvencije.

Nakon uvodnih pozdrava prešlo se na dnevni red Konvencije na kojoj je po svim točkama bilo organizirano glasanje elektronskim putem, tako da su donešene odluke o  izmjenama i dopune statuta  D-126 u kojima je regulirano održavanje Konvencije i drugih tijela distrikta putem video linka.

Zatim su usvojena Izvješća o radu i aktivnostima Guvernera o radu i aktivnostima Distrikta 126 Hrvatska u  Lions godini 2019./2020, rizničara Kabineta o financijskom stanju Distrikta od 01.07.2019 do Konvencije, Izvješće Nadzornog odbora D-126, Izvješće o radu Leo Distrikta 126 u Lions god.2019./20.

Nakon usvajanja izvješća i davanja razrješnice dosadašnjem rukovodstvu distrikta prešlo se na izbor novog rukovodstva tako da je izabrana dosadašnja 1.Viceguvernerica Vinka Mitrović, članica LC Salona Solin za Guvernericu Lions Distrikta 126 – Hrvatska u Lions godini 2020./2021., dosadašnji 2.VDG Jozo Berečić , član LC Valpovo - Belišće izabran je za 1. Viceguvernera Lions Distrikta 126 – Hrvatska u Lions godini 2020./2021., Alek Konić iz LC Zagreb izabran je za 2. Viceguvernera Lions Distrikta  126 – Hrvatska u Lions godini 2020./2021., imenovan i su i novi Predsjednik i članovi Nadzornog odbora i predsjednici stožernih povjerenstava u Lions Distriktu 126 – Hrvatska u Lions godini 2020./2021.

Zatim se delegatima Konvencije obratila novoizabrana Guvernerica Lions Distrikta 126 – Hrvatska Vinka Mitrović te prezentirala osnovne smjernice programa za Lions godinu 2020./2021 i predložila svoje članove kabineta što je od delegata Konvencije podržano.

Zatim je PDG Dražen Melčić je podnio izvješće o tijeku priprema organizacije LEF-a u Hrvatskoj i predložio promjenu datuma održavanja LEF-a sa 2021 g. na 2022 g. zbog poznatih okolnosti.

Za domaćina XXVII. Konvencije Lions Distrikta 126 – Hrvatska 2021 g. odabran je LC Sušak i grad Rijeka, a donesena je i odluka o održavanju potvrdne konvencije u uvjetima slobode kretanja i druženja sa dodjelom nagrada u Vinkovcima u 9.mjesecu.

Konvencija nakon 2,5 sata uspješno završena i iako je održana u izvanrednim okolnostima po ocjeni svih vrlo uspješno organizirana.