ODRŽANA 1.SJEDNICA REGIJE JUG U SPLITU

LionsHR Adminis... 6 studenog, 2011 - 14:33
Sa sastanka u hotelu Park u Splitu

Dana 05.11.2011. godine u hotelu 'Park' u Splitu održana je prva sjednica Regije Jug našeg distrikta. Na sjednici su sudjelovali: Guverner Jusuf Šehanović, Prvi  Vice-Guverner Branko Dragičević, Past Guverneri Antonija i Borben Uglešić, Tajnik distrikta Zlatko Janković-Miloš, Predsjednik Regije Jug Goran Šarić koji je sastanak organizirao i vodio, Predsjednici zona Saša Bui, Dubravka Limić i Ivica Barišić, te mnogobrojni predsjednici i tajnici klubova regije. U radu je ukupno sudjelovalo čak 25 Lionsa, što je rezultiralo izrazito kvalitetnim diskusijama i zaključcima, kao i pravim lionističkim druženjem.
Sjednica je započela pregledom neposredno nadolazećih aktivnosti klubova regije, kako bi i drugi klubovi u njima mogli sudjelovati i kako bi se forsirala međuklupska suradnja. Razmijenjeni su svi datumi i ključne aktivnosti i napravljen kalendar koji je dostavljen svim nazočnima na sjednici.
Poseban osvrt dan je na problematiku usklađivanja rada klubova s novim zakonskim propisima, o čemu je Tajnik distrikta posebno instruirao sve nazočne predsjednike i tajnike klubova. Nakon toga su pregledana i financijska dugovanja klubova središnjici i dobivena obećanja klubova u zakašnjenju kako će to u najkraćem roku regulirati.
Najzanimljivija točka dnevnog reda odnosila se na stanje članstva klubova i općenite probleme u radu klubova zbog nedolazaka nekih članova na sastanke i neplaćanja članarine. Kroz kvalitetnu diskusiju razmijenjena su iskustva koja bi mogla tu situaciju znatno poboljšati. Na to se odmah nadovezala i diskusija o nedovoljnoj lionističkoj educiranosti novih članova i načinima kako bi se to moglo razriješiti.
Na kraju sjednice dogovorene su tri zajedničke akcije za drugi dio lionističke godine:
• Organizacija zajedničkog izleta Lionsa Regije Jug;
• Organizacija proljetnog bala s Rotarijancima iz Splita;
• Zajednički nastup splitskih klubova kod ispunjavanja programa sađenja stabala ovogodišnjeg Međunarodnog Predsjednika;

Nakon sjednice uslijedio je ručak na kojem je nastavljeno druženje u opuštenoj atmosferi ugodnog hotelskog restorana.

• ZC Ivica Barišić i Predsjednik LC Split Damir Goleš
  • Predsjednici i tajnici klubova su se odazvali u velikom broju
  • Guverner,viceguverner i Predsjednik regije predsjedaju sastanku
  • Past Guverneri Antonija i Borben Uglešić,te ZC Saša Bui