Obraćanje članstvu uoči 3. Sjednice PKG u Varaždinu Posjete LC Samobor i Agram, 6. i 7. ožujka 2014. g.

LionsHR Adminis... 16 ožujka, 2014 - 15:45

Dragi i poštovani Lionsi i Leići,

Svaka posjeta klubovima u našemu Distriktu osnaži me i potakne na poseban način. Takva je bila i posjeta o kojoj želim s vama podijeliti nekoliko misli.

LC Agram, veliki klub po broju članova, klub snažnih , pametnih i posebnih ljudi, ima već nekoliko godina određene teškoće vezane uz provođenje onih zadataka koje smo svi mi  prihvatili kao članovi velike Lions obitelji u našoj zemlji.  S određenim strahom i strepnjom sam otišla na sastanak u njihove prostorije koje odišu poviješću  Zagreba i ugođajem nekadašnjih starih društava, poput legendarnoga Kerempuha. Već na ulazu se osjetilo da je danas posebni dan, dan u kojemu u LC Agram primaju tri nova člana; uspješne, obrazovane, posvećene cilju i željne  djelovanja u skladu s Etičkim kodeksom Lionsa. Nakon čitanja Kodeksa, Božidar Kristić, novi član je rekao: “Drago mi je da sam to čuo. Pa ja cijeli život živim po tim načelima!“ Nove snage, Tatjana Holjevac i Hrvoje Mazija uz već spomenutoga Božidara Kristića će Agramerima svojim šarmom ( mislim na dragu Tatjanu, ali i dečke ), velikim znanjem u administrativnim poslovima, mrežom poznanstava u kulturnome i javnom životu grada, urođenom disciplinom i  pragmatičnošću pomoći da LC Agram ponovno postane jedan od jakih klubova u Distriktu 126 Hrvatska.

Slijedeći dan u Samoboru, gradu tako izražene individualnosti, uz gostoprimstvo dragih članica LC Samobor, protekao je u radnome i ugodnom okruženju vrijednih i Lionizmu predanih članica koje su me upoznale sa svojim raznovrsnim projektima. Oduševile su me svojim radom, odgovornošću, ispunjavanjem svih obveza i stalnim radom na zadržavanju članstva i osnaživanju kluba uključivanjem novih članova u LC Samobor. Slanjem 1500 knjiga u malo selo Hrvata u Rumunjskoj uz pomoć „Bajkera“ je prava avantura i sjajni potez za naše ljude željne tople hrvatske riječi.

Prenijela sam im novosti iz rada Disrikta i LCI-a, uputila ih u nove alate koje imaju na raspolaganju, poput priručnika, izdanoga upravo radi pomoći klubovima u administrativnome, sve složenijem poslovanju i na kraju se uz ugodno druženje, rastala s pravim prijateljima, posvećenima služenju onima koji trebaju našu pomoć.

Uz zahvalu svim ostalim klubovima, sve više sam uvjerena da uistinu jesmo „snaga za sretniji svijet“.

Osijek, 10.3.2014. godine                                                                        Nada Arbanas DG

Mi služimo