In memoriam Vesnica Mlinarević (1959.-2024.) članica LC Mursa Osijek

Slika korisnika Dajana Gašo-Sokač
Dajana Gašo-Sokač 24 kolovoza, 2024 - 09:29

U spomen Vesnici Mlinarević

Duboko ožalošćene,  javljamo tužnu vijest da nas je napustila naša draga Vesnica. Iznenada i tiho, kada smo se nadale da je najteže dane u svojoj teškoj bolesti hrabro prebrodila, preminula  je 23. kolovoza 2024. godine u jutarnjim satima.

Rođena je 21. listopada 1959. godine.  Kroz svoj profesionalni, obiteljski i život posvećen služenju u velikoj Lions obitelji, stajala je kao svjetionik na uzburkanome moru koje je toliko voljela.

Možemo pisati o njezinoj bogatoj karijeri; profesorici, doktorici znanosti i prodekanici na Fakultetu za odgojne i obrazovne studije u Osijeku, prvoj dekanici Kineziološkoga fakulteta u Osijeku, brižnoj majci. Ipak, nešto što je Vesnicu još dodatno označavalo kao iznimno ljudsko biće, sigurno je njezino dugogodišnje služenje u Lions klubu „Mursa-Osijek“ i Distriktu 126 Hrvatska. Uz blagost i predanost kakva krasi samo iskusne i predane pedagoge, znala je i najteže situacije pretvoriti u jednostavne i rješive zadaće. Za nju uistinu vrijedi ona poznata izreka da se čovjeka ne mjeri po njegovu bogatstvu, boji kože, porijeklu ili titulama, već po dobroti i ljubavi koju za sobom ostavlja. A Vesnicu nismo voljele samo mi, Mursice. Obitelj, prijatelji, studenti, profesori, susjedi, nepoznati ljudi u nevolji, znali su da u njoj uvijek imaju sigurnu ruku pomoći i razumijevanja. I to je najvrjedniji znamen koji Vesnica iza sebe ostavlja.

Neka ti je laka hrvatska zemlja, draga naša Vesnice.

Osijek 23. kolovoza 2024. godine                                                Lions klub „Mursa – Osijek“

PDG Nada Arbanas