MEĐUNARODNI LIONS KAMP MLADIH „DISCOVERING THE NORTH OF CROATIA 2011“

LionsHR Adminis... 27 srpnja, 2011 - 13:56

Prvi kamperi koji su sudjelovali u razmjeni dolazkom u Hrvatsku stigli su 04.07.2011. i prvi dio boravka u Hrvatskoj od deset dana proveli po obiteljima diljem Hrvatske. Prema informacijama od obitelji i kampera svi su bili zadovoljni. Boravak se nastavio okupljanjem kampera 15.07.2011. u Varaždinu u hostelu na zajedničkom druženju u kampu „Discovering the north of Croatia 2011“. Upoznali smo 27 mladih iz 16 zemalja svijeta. Tijekom kampa učili smo o Bjelorusiji, Danskoj, Estoniji, Finskoj, Italiji, Izraelu, Litvi, Nizozemskoj, Norveškoj, Poljskoj, Rumunjskoj, Španjolskoj, Švedskoj, Turskoj, Ukrajini, SAD-u i naravno Hrvatskoj. Tijekom programa kampa tražili smo anđele po Varaždinu, otišli u Microsoft Innovation Center Varaždin, posjetili Vindiju, Trakošćan, krapinskog pračovjeka, Kumrovec, Lepoglavu, Plitvička jezera i Zagreb. Planinarili smo na Ravnu goru i održali humanitarni koncert mladih laureata Međunarodnog natjecanja mladih Lions Grand Prix, Rijeka, te svi zajedno predali donaciju udruzi Sunce. Bilo je i zabave – izlasci, party na bazenu, disco kuglanje i filmski maraton.....

Zadnji dan pokazali su svoje talente u talent showu, otpjevali hrvatsku himnu i oprostili se od svih tužni što odlaze. Na zatvaranje Lions kampa došao je i DG Jusuf Šehanović koji  nakon pozdravnog govora zajedno s IPDG Nikolom Plavecom podijelio kamperima značke IP Wing-Kun Tama. Želimo se ovim putem zahvaliti svim host obiteljima, donatorima, ljudima dobre volje  i lionsima koji su nas podržali. A posebno hvala st(u)affu  - direktorici kampa Barbari, voditeljici kampa Koni, Mihaeli, Mariji Magdaleni, Sari i Frenkiju.