LK Korzo donira prihvatilište za beskućnike

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 17 studenog, 2021 - 15:00

Ni "korona vrijeme"  ne može spriječiti vrijedne, inovativne i vrlo aktivne članice Lions kluba Korzo pa gotovo svaki tjedan ostvarimo neku od humanitarnih akcija.

Nisu to velike akcije, ali se kontinuirano provode jer nam za dogovor i realizaciju treba malo vremena.

Lionsice Korza već su uigran tim, ne gubi se bespotrebno vrijeme, već s nekoliko "viber poruka" i telefonskih dogovora znamo gdje ćemo, kome i kako predati  prikupljena sredstava, odjeću ili prehrambene proizvode.

Pomažemo bez puno "praznog hoda" pa smo tako u proteklih nekoliko tjedana našu već tradicionalnu  akciju "Dajmo im da vide"  proširili i na druge lions klubove,  prikupili smo i knjige za prodajni štand LK Opatija, iza nas je "svilena tiramola" gdje smo prodavale kravate, a upravo smo posjetile Prihvatilište za beskućnike Ruže Sv.Franje.

Punih ruku vrećica s odjevnim predmetima i obućom, za više desetaka korisnika prihvatilišta, sve su odnijele Jadrana Pende, Jasna Gobić i Lili Pirjak.

Srdačan susret bio je na otvorenom, a lionsice je uz korisnike, pozdravio i voditelj riječkog prihvatilišta Pjer Orlić.