Lions klubovi sponzorirali Međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski

LionsHR Adminis... 13 svibnja, 2015 - 07:51

U nedjelju 10.svibnja svečanim koncertom i dodjelom nagrada u svečanom foajeu HNK Osijek završen je treći Intervoxnmeđunarodni festival vokalne glazbe Umjetničke akademije Osijek,odnosno njegov središnji dio Međunarodno pjevačko natjecanje „Lav Mirski“ .

Natjecanje je organizirala Umjetnička akademija u Osijeku na čelu sa voditeljem Odsjeka za glazbenu djelatnost UAOS-a izv.prof.  Berislavom Jerkovićem  u suradnji sa partnerima: Gradom Osijekom, Hrvatskim narodnim kazalištem u Osijeku, Studentskim zborom Sveučilišta J.J. Strossmayera i sponzorima natjecanja među kojima su bili i LC Mursa Osijek, LC Kuna Osijek i LC Valpovo Belišće

Proglašeni su osvajači svih nagrada u šest natjecateljski kategorija, a pobjednici su: Gabrijela Hrženjak, Varaždin (1. kategorija), Ivona Bosančić, Split (2. kategorija), Marko Pandurić, Beograd (3. kategorija), Inez Adrien Dörgo iz Pečuha (4. kategorija), Luka Ortar, Zagreb (5. kategorija) i Filip Hozjak, Osijek (7. kategorija).

Tako je odlučio stručni žiri nakon odslušanih rekordnih 87 mladih talentiranih glazbenika iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije, Mađarske, Austrije i SAD-a u kojem su bili: Kathy Kessler Price (SAD), Marina Gojčeta-Silić (Muzička akademija Zagreb), Senka Nedeljković (GŠ Izodora Bajića Novog Sada) te maestro Filip Pavišić i solist Vlaho Ljutić iz osječkog HNK.

Svi pobjednici u kategorijama uz diplomu dobili su i nagrade sponzora koje su im među ostalima dodjelili predstavnici LC klubova Jasna Mađura, Karlo Nyarko   i Jozo Berečić.

Sveukupnoj pobjednici natjecanja Inez Adrien Dörgo bit će organiziran koncert u Osijeku, ili dodijeljena uloga u jednom od projekata osječkog HNK. Filip Hozjak dobio je posebnu nagradu Studentskog zbora osječkog sveučilišta kao najbolje plasirani domaći natjecatelj.