Lions klubovi Regije Zapad darivali djecu iz programa „Moje mjesto pod suncem“

LionsHR Adminis... 10 prosinca, 2020 - 12:55

Lions klubovi Regije Zapad darivali djecu iz programa „Moje mjesto pod suncem“

Lions klubovi Regije Zapad već tradicionalno svake godine povodom božićnih i novogodišnjih blagdana u svojim lokalnim zajednicama daruju potrebite obitelji.

U ovim posebno teškim vremenima izazvanim epidemijom korona virusa Covid-19, više klubova Regije Zapad, cijeneći rad i važnost programa „Moje mjesto pod suncem“ odlučili su poklonima za djecu poduprijeti rad udruge Centar za kulturu dijaloga (CeKaDe) u Rijeci.

U ime Lions klubova Regije Zapad, Distrikt-126 Hrvatska (Sušak – Rijeka, Korzo – Rijeka, Delnice – Gorski kotar, Opatija, Poreč,  Quarneroli – Lovran i Novigrad), Jadranka Katarinčić, predsjednica Regije Zapad uručila je u srijedu, 9. prosinca Sandri Grozdanov, predsjednici koordinacijskog tima udruge CeKaDe vrijednosne bonove u ukupnom iznosu od 10.400,00 kuna. Vrijednosnim bonom u iznosu od 200,00 kuna po djetetu, darovano je 52 djece korisnika programa „Moje mjesto pod suncem“, koji provodi udruga CeKaDe u Rijeci.

Također, Lions klub Delnice – Gorski kotar donirao je korisnicima programa dva laptopa namijenjena online pomoći u učenju organiziranoj slijedom obustave aktivnosti s korisnicima uživo, zbog epidemije korona virusa Covid-19.

„Lionsi“ su najveća svjetska humanitarna organizacija koja je prije 103 godine krenula s brigom za slijepe i slabovidne osobe. Danas preko 1,4 milijuna članova djeluje u 210 država, a okvir služenja je širok i kreće se od poboljšanja zdravlja, rješavanja problema gladi i onečišćenja okoliša, borbe protiv raka, dijabetesa pa do posvećenosti mladeži i djeci. U Hrvatskoj lionsi su osnovani prije 30 godina i ove godine slave ovu obljetnicu. Trenutno je aktivno 1250 članova „Lionsa“ u 59 klubova, od čega u Regiji Zapad u 11 klubova djeluje 250 članova.

Uz izmjenu čestitki i najbolje želje za budući rad, izražena je pri uručenju poklon bona u prostorijama udruge CeKaDe i zajednička volja za nastavkom suradnje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

tekst na poklon Bonu uz dodatak Loga:

REGIJA ZAPAD, DISTRIKT 126 HRVATSKA

LIONS CLUB: SUŠAK – Rijeka, KORZO – Rijeka, DELNICE – GORSKI KOTAR, OPATIJA, POREČ, QUARNEROLI – Lovran i NOVIGRAD

POKLON BON - BOŽIĆNA DONACIJA

10.400,00 kn