Lions klub Quarneroli organizirao izložbu o Quarnerolima u sklopu History film festivala

Slika korisnika Vilim Sanković
Vilim Sanković 4 listopada, 2024 - 10:00

U sklopu ovogodišnjeg 8. po redu izdanja History Film Festivala – međunarodnog festivala povijesnog dokumentarnog filma, dana 09.09.2024. u atriju Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku, u Rijeci, otvorena je izložba »Quarneroli – Hrvati u osvajanju Arktika«. Izložba je otvorena u povodu obilježavanja 150. godišnjice svjetski poznate austrougarske znanstveno-istraživačke ekspedicije osvajanja Arktika u kojoj je sudjelovalo dvanaest mornara s Jadrana kojima su vođe ekspedicije nadjenuli ime Quarneroli. Samu izložbu činilo je 20 panoa veličine 140 x 100 cm, a koji opisuju cjelokupnu ekspediciju. Izložba je nastala u suradnji Lions Cluba Quarneroli Lovran, HKD-a na Sušaku i Istra filma, a na otvorenju izložbe članovi Lions kluba Quarneroli Lovran su uz prezentaciju znanstveno-istraživačke ekspedicije i doprinos Quarnerola prodavali knjigu "Hrvati na ledenom moru", pri čemu će se prihod od prodaje knjiga usmjeriti u dobrotvorne svrhe.