LIONS KLUB OSIJEK NASTAVLJA 24-GODIŠNJU TRADICIJU PONOVNO NAGRAĐENI NAJBOLJI STUDENTI

LionsHR Adminis... 4 veljače, 2019 - 12:46

LIONS KLUB OSIJEK NASTAVLJA 24-GODIŠNJU TRADICIJU

PONOVNO NAGRAĐENI NAJBOLJI STUDENTI

Članovi Lion cluba Osijek već pune 24 godine njeguju jednu od svojih stožernih aktivnosti – nagrađivanje najboljih studenata sa svih sastavnica Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“ u Osijeku, a sve i u suradnji sa članovima Lions cluba Đakovo. Tako su i ove godine, točnije potkraj siječnja, ponovno nagradili 16 studenata, pa se tako ukupan broj nagrađenih studenata u razdoblju od početka ove akcije do danas popeo na gotovo 450 mladih, sada već ozbiljnih akademski obrazovanih građana. Moram pripomenuti da se spomenuta akcija odnosi na nagrađivanje studenata u 2018. godini, no iz posve objektivnih razloga morali smo je „premjestiti“ u siječanj.

Svečana dodjela nagrada, već po tradiciji, održana je u auli Rektorata osječkoga Sveučilišta, u nazočnosti pastguvernera Antuna Tucaka, Šime Nevidala i Darka Angebrandta, te kandidata za 2. viceguvernera našega Distrikta Joze Berečića, članova osječkih i đakovačkog Lions kluba, kao i članova Senata Sveučilišta „J.J.Strossmayera“ na čalu s prof.dr.sc. Vladom Gubercem.

Evo, napokon, i laureata ovogodišnjih nagrada: MARTINA PROLETA, studentica Akademije za umjetnost i kulturu, NINO TUROPOLI, student Ekonomskog fakulteta, VINKA ČEPO, studentica Fakulteta agrobiotehničkih znanosti, ANAMARIJA BLAVICKI, studentica Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, MARIJA SAMARDŽIĆ, studentica Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo, ANTONIJA MARKOVIĆ, studentica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, MIRJANA MARKOVIĆ, studentica Filozofskog fakulteta, DENIS BERBIĆ, student Građevinskog fakulteta, VEDRAN NEMET, student Medicinskog fakulteta, IVANA BOGOVIĆ, studentica Pravnog fakulteta,

JELENA KRONIĆ, studentica Prehrambeno-tehnološkog fakulteta, NATAŠA KATANIĆ, studentica Odjela za biologiju, IVANA MARTIĆ, studentica Odjela za fiziku, MIRNA BJELIĆ, studentica Odjela za kemiju, MARINELA PILJ, studentica Odjela za matematiku i SLAĐANA BRADARIĆ, studentica Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu.

Otvarajući svečanost, predsjednik Lions cluba Osijek Ivan Ružić istakao je zadovoljstvo što ova akcija iz godine u godinu dobiva sve više i na općedruštvenom planu. Pri kraju izlaganja, predsjednik Ružić possebno je naglasio: „…Ove godine nagrađujemo jednu studenticu po drugi puta. Radi se o studentici Filozofskog fakulteta Mirjani Marković. Držimo da je i to dokaz prepoznavanja naše ideje o svojevrsnom nagrađivanju najboljih tijekom njihova školovanja. Gospođica Marković nagrađena je prije dvije godine kao najbolja u preddiplomskom studiju, a sada pri završetku studija ponovno je najbolji student na svome fakultetu. Uvjeren sam da je to bilo vrijedno posebno istaći i u ovom uvodnom obraćanju...“

Sudionike svečanosti pozdravio je prigodnim riječima i rektor Sveučilišta prof.dr. Vlado Guberac, čestitavši pri tome najprije ovogodišnjim laureatima, a potom i zahvalio članovima LC Osijek na ovom hvale vrijednom održavanju dugogodišnje tradicije prepoznavanja izvrsnosi budućih akademskih građana.

U ime nagrađenih studenata nadahnutim riječima zahvalila se Slađana Bradarić. Studentica Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu. Svečanost je uveličala i Martina Proleta, studentica Akademije za umjetnost i kulturu, odsviraši dvije klavirske kompozicije. – š.