Lions klub Luca na Pop UP Book sajmu

Slika korisnika Tatjana Jukić
Tatjana Jukić 23 listopada, 2024 - 12:11

I OVE GODINE LIONS KLUB "LUCA" SUDJELUJE U OBILJEŽAVANJU MJESECA HRVATSKE KNJIGE

Lions klub "Luca" je treću godinu zaredom sudjelovao na pop-up book storeu, mini sajmu knjiga koji su ove godine po peti put, u sklopu obilježavanja manifestacije Mjesec hrvatske knjige, organizirali Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" Šibenik i Kulturna udruga Fotopoetika.
Cilj sajma, na kojem sudionici razmjenjuju, daruju i prodaju knjige, je poticanje čitanja i druženje pripadnika različitih dobnih i interesnih skupina građana, članova udruga i pojedinaca, ustanova i institucija, uz razgovor o knjigama i njihovim autorima. Osim toga, sajam promiče i tri osnovna načela gospodarenja otpadom 3R: reduce, reuse, recycle - smanji uporabu, ponovno koristi i recikliraj, jer mnoge rabljene knjige pronalaze nove vlasnike, a od onih oštećenih i pohabanih korištenjem različitih tehnika, poput kaširanja papira, nastaju novi dekorativni ili praktični predmeti. Također, kao i ranijih godina, sajam je bio prilika i za prikupljanje donacijskih priloga koje pomažu rad udruga ili osiguravaju sredstva koja se preusmjeravaju u humanitarne svrhe. Uz organizatore i šibenske lavice, na sajmu su sudjelovali i čitateljski klubovi Knjižnice, Javna ustanova "Nacionalni park Krka", Liga protiv raka Šibensko-kninske županije te udruga i antikvarijat Bookalove iz Makarske, a organiziran je i susret djece sa šibenskom spisateljicom Anom Aužinom.
Opći zaključak LC "Luca" je da su svojim sudjelovanjem na sajmu članice ponovno povezale fokuse djelovanja Lionsa, zaštitu okoliša i brigu o mladima, s edukativnom funkcijom koju manifestacija Mjesec hrvatske knjige njeguje dugi niz godina, te se još jednom uključile u javni život svoje zajednice čime jačaju  prepoznatljivost Lionsa u drušvu.

Služimo!