Lions klub Agram donirao opremu Specijalnoj bolnici za zaštitu djece Goljak

LionsHR Adminis... 13 prosinca, 2019 - 00:25

Lions klub Agram je 10. prosinca 2019. donirao Specijalnoj bolnici za zaštitu djece s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama Goljak u Zagrebu  uređaj koji omogućuje rano otkrivanje oštećenja u vizualnom funkcioniranju dojenčadi.

Riječ je nužno potrebnom Keeler Acuity Card aparatu, vrijednosti u iznosu od 33.231,00 kuna, koji služi za ranu dijagnostiku vidnog potencijala kod visokoneurorizične djece pri čemu se omogućava pravovremeno uočavanje potencijalnog oštećenja vida te pravovremeni početak habilitacije.

Specijalna bolnica Goljak godišnje uključi od 150 do 180 visokoneurorizične djece u procese dijagnosticiranja i habilitacije koristeći snimanje po GOSH protokolu te je, pored bolnice u Ljubljani, jedina ustanova u ovom dijelu Europe koja provodi navedeni protokol za rano otkrivanje oštećenja retine kod neverbalne djece, dakle u dobi od rođenja do 3. godine kod koje su stoga neophodne drugačije metode ispitivanja posebnim dijagnostičkim uređajima i metodama.

Pravodobna procjena funkcionalnog vida kod djece s perinatalnim ozljedama mozga omogućuju rano otkrivanje oštećenja u vizualnom funkcioniranju djeteta.

-Ugodno smo iznenađeni i počašćeni što je Lions klub Agram svoja humanitarna stremljenja ove godine usmjerio Specijalnoj bolnici Goljak. Zahvaljujući doniranom uređaju dobili smo mogućnost rane dijagnostike slabovidnosti u dojenčadi, što će nam olakšati rad, na čemu iskreno zahvaljujemo – rekla je na predstavljanju donacije Prim. Katarina Bošnjak-Nađ, dr.med., ravnateljica Specijalne bolnice Goljak.

- Drago nam je da smo na zadovoljstvo svojih članova uspješno priveli kraju humanitarnu akciju Pogled u budućnost kojom je naš klub obilježio svoju veliku obljetnicu -  dvadeseti rođendan postojanja. Tom prigodom prikupljena su sredstva za pomoć najranjivijoj skupini društva – djeci najranije dobi sa zdravstvenim smetnjama koja se liječe i habilitiraju u Specijalnoj bolnici Goljak u Zagrebu. Zahvaljujemo se na podršci svim našim kolegama iz drugih Lions klubova, kao i brojnim fizičkim i pravnim osobama koji su se odazvali našem pozivu i pomogli pribaviti navedeni uređaj – rekao je na predstavljanju donacije Filip Stipančić, član Lions kluba Agram.