Lions Distrikt 126 održao 1. sjednicu proširenog kabineta Guvernera Distrikta 126 Hrvatska Roberta Vulića u Vukovaru

Slika korisnika Lions Tajnik
Lions Tajnik 17 rujna, 2024 - 09:35

Od 13.-15.rujna 2024.godine predstavnici velikog broja kluba u Lions distriktu Hrvatska kao i članovi kabineta Guvernera prisustvovali su na događanjima u povodu  1.sjednice proširenog Kabineta Guvernera D-126 Hrvatska u LG 2024./2025.u Vukovaru, kao i brojnim ostalim aktivnostima:

• tematskoj sjednici Kabineta - Lionsi i mladi
  • sjednica proširenog kabineta Guvernera D-126 Hrvatska
  • polaganju vijenca na križ svim Hrvatskim braniteljima na obali Dunava
  • posjet Vodotornju u Vukovaru i kava sa Guvernerom
  • humanitarnoj akciji LC Zrinjevac posjet Vinogradu dobrote u Iloku i dodjelu stipendija za dvije učenice srednje poljoprivredne škole u Iloku
  • druženje Lionsa na humanitarnoj večeri i ručku u Starom podrumu Iločkih podruma

Tematska sjednica Lionsi i mladi

Tematska sjednica na temu Lionsi i mladi započela je predivnim nastupom HKUD Osijek 1862 iz Osijeka koji nam je izveo himnu Lijepa naša i dvije tradicionalne narodne pjesme na oduševljenje svih prisutnih izuzetnom profesionalnošću njihove izvedbe.

Guverner Robert Vulić im je uzvratio poklonom- kumstvo u Lions vinogradu dobrote uručivši im darovnicu za vinograd i Iločki traminac.

Nakon prelijepog uvoda Guverner D-126 Hrvatska Robert Vulić je pozdravio sve prisutne goste i dužnosnike D-126 , a lionsima je  dobrodošlicu u Vukovar poželio pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Vukovara Josip Paloš Zatim su se Lionsima obratili i  Rektor Sveučilišta u Slavonskom Brodu prof. dr. sc. Ivan Samardžić, Dekan Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru dr.sc. Željko Sudarić , Predsjednica LC Mozaik Slovenija gđa Branka Čretnik.

U radnom dijelu sjednice o demografskim mjerama i povratku mladih u Hrvatsku govorio je poseban savjetnik ministra  demografije i useljeništva Republike Hrvatske Dražen Živić, a o vrijednosti volonterstva Goran Latković, ravnatelj Crvenog Križa OBŽ.

U nastavku zapažena izlaganja na temu su imali Volonterstvo i lionizam među mladima u RH – rezultati istraživanja, Renata  Ivanković, predsjednica LC Gea, a o važnosti odnosa Lionsa prema mladima i odnosa Lions klubova prema Leo klubovima izlaganje je imala Vesna Boinović-Grubić, koordinator za Leo distrikt D-126

Na kraju je Vid Kvakan, predsjednik Leo distrikta, Leo club Tri kule predstavio najznačajnije aktivnosti Leo klubova i što motivira mlade  za rad u Leo organizaciji i predstavio je  Leo/Lions volontersku knjižicu.

Temeljem istraživanja provedenog od LC Gea, zaključci su kako bi svakako mlade trebalo puno više uključivati u volonterstvo i lionizam, a jedan od načina bi bile akcije prema obrazovnom sustavu i izdavanje volonterskih knjižica mladima, a sve prema novim smjernicama Europske komisije o poticanju zapošljavanja mladih u sklopu kojih smjernica je EK donijela odluku koja će obvezati svih 28 članica EU-a da svo vrijeme koje je neki volonter odradio volontirajući bude priznato kao radni staž i potrebno radno iskustvo na određenim specifičnim poslovima, ako se ono posebno traži kod zapošljavanja.

Nakon kraće Diskusije Robert Vulić, Guverner D-126 Hrvatska predložio je zaključke i najavio sljedeće korake za razvoj Leo klubova koji su dobili podršku svih prisutnih.

Sjednica proširenog kabineta Guvernera

U drugom dijelu održana je  sjednica proširenog kabineta Guvernera D-126 Hrvatske na kojoj su na dnevnom redu bila aktualna pitanja iz rada D-126 Hrvatska.

Nakon pozdravne riječi Guvernera izvršena je primopredaja lanca Guverneru od strane IPDG Milorada Stanića, a Guverner je uručio lanac 1.VDG Marineli Rosso, zatim je Guverner uručio insignije svim dužnosnicima Distrikta u LG 2024./ 2025.

Nakon ove male svečanosti podnesena su Izvješća DG Roberta Vulića o događanjima nakon XXX. Konvenciji Lionsa Hrvatske, Izvješće o primopredaji DG dužnosti IPDG Milorada Stanića, izvješće o stanju financija D126  rizničara Marina Pajića, izvješće Predsjednice Regije Jelena Demetrović o radu klubova u regiji Istok i budućim planovima. Zatim su izvješća podnijeli predsjednici Regija Mario Perica -sjever; umjesto Lidije Starčević – zapad Zlatko Janković-Miloš, umjesto Elvisa Dadića – jug Davorka Mezić ZC o stanju u klubovima i planovima rada u njihovim Regijama.

Izvješće o Lions Quest projektu Vještine za adolescenciju u 2023./24. godini i popuni povjerenstva za Lions Quest Projekt u 2024./25. godini izvijestio je IPDG Milorad Stanić koji je pod sljedećom točkom podnio prijedlog Okvira i Hodogram za izmjenu i dopunu Statuta tijekom LG 2024./25. O međunarodnim aktivnosti D-126 izvijestio je  PDG Dražen Melčić, a o aktivnosti GST-a govorio je GST Frano Mika.

Financijsko izvješće za regatu „Jedrima protiv droge“ iz travnja 24“ podnio je rizničar Marin Pajić, a prijedlog za raspodjelu sredstava ostvarenih na regati podnijela je 1.VDG Marinela Rosso. O pripremi za regatu JPD u travnju 2025 g. govorio je PDG Dražen Melčić.

Izvješće o održanoj razmjeni mladih i kampu mladih u Poreču podnijela je Sara Bermanec voditeljica kampa mladih, a revitalizacija postojećih i osnivanje novih Leo klubova što su  obaveze Lions klubova i Distrikta govorila je Vesna Boinović-Grubić KOO za Leo distrikt.

Nakon svih izvješća održana je rasprava po Izvješćima i planovima, te usvajanje zaključaka.

Nakon sjednice svi prisutni su zajednički autobusom krenuli prema Vinogradu dobrote u Iloku.

Tematsku sjednicu i događanja u Vukovaru je odlično organizirao LC Gea iz Osijeka na čelu sa Renatom Ivanković na čemu im jedno veliko HVALA na velikom trudu i angažiranju.

Plovimo zajedno morem dobrote

DG Robert Vulić