Lions club Pula organizirao edukativno predavanje "Prevenirajmo dijabetes" u Mjesnom odboru Arena u Puli

Slika korisnika Vedrana Koceić
Vedrana Koceić 21 studenog, 2022 - 20:18

Vrijedne članice Lions cluba Pula  obilježile su Svjetski dan borbe protiv dijabetesa, jednog od fokusa lajonizma, s malim zakašnjenjem - 16. studenog 2022. od 11.30 sati za sugrađane pulskog Mjesnog odbora "Arena", Emova ulica 1. Domaćin je  bila Gradska Udruga Matice umirovljenika. Članica Lions cluba Pula, Vesna Plavšić,  vlasnica Zdravstvene ustanove 'Zlatne ruke', uz kratku prezentaciju na temu važnosti prevencije dijabetesa kroz zdrave životne stilove, mijenjanje prehrambenih i navika kretanja (primjerice, važnost uvođenja nordijskog hodanja) predstavila je i kontrolu  stanja mjerenjem tjelesne težine,  analize masnoća u tijelu te najvećeg rizika dijabetesa - viscelarne masnoće. Predstavljeni su i aparatići za mjerenje šećera  iz kapilarne krvi, podijeljeni su pisani materijali, te mali poklončići tvrtke Medicline d.o.o. Predavanje je bilo vrlo uspješno, uz velik odaziv zainteresiranih sugrađana, te je u potpunosti ispunilo svrhu.