Legenda Domovinskog rata i poznati vinar pridružili se šibenskim lionsima

Slika korisnika Nikola Urukalo
Nikola Urukalo 18 ožujka, 2021 - 12:50

Goran Grguričin i Marko Sladić novi su članovi Lions kluba Šibenik koji će novom energijom, a sutra i novim idejama, posve sigurno unaprijediti nove klupske aktivnosti. Grguričin i Sladić pristupanjem klubu nadomijestit će i odlazak Joška Bogdana i Dušana Šarca, koji su prestali biti članovi Lions kluba Šibenik iz posve opravdanih razloga.  Lions klub Šibenik primanjem dvojice novih članova, dakako, jača i svoju vidljivost i status u samom gradu Šibeniku jer su Grguričin i Sladić ugledni građani iza kojih su vrlo uspješne poslovne karijere.

Goran Grguričin je magistar kaznenopravnih znanosti i diplomirani kriminalist, a na Pomorskom fakultetu u Splitu predavač je pomorskog prava. U Šibeniku je , međutim, poznat kao legenda Domovinskog rata te po svojoj policijskoj, a ne akademskoj karijeri. U Domovinskom ratu bio je jedan od glavnih organizatora obrane Šibenika i Hrvatske.

Iz životopisa Marka Sladića izdvajamo da zajedno s ocem i bratom vodi obrt Bonaca - vinarija Sladić. Ona danas zauzima važno mjesto na vinskoj karti Hrvatske, a svakako valja izdvojiti vrhunsku Maraštinu iz 2008. godine koja je dobila zlatnu medalju na Sabatini u Trogiru.Maraština je 2010. bila i šampion Sjeverne Dalnmacije, a engleski su sommelieri 2010. godine pod nazivom wine gang, u selekciji od pet stotina hrvatskih vina, Sladićevu Maraštinu uvrstili među 45 prvih vina.

Tekst i slike: Nikola URUKALO

.