LC Zadar organizirao 6.Sportske igre Lionsa u Zadru

LionsHR Adminis... 18 rujna, 2019 - 10:54

U organizaciji LC Zadar održane 6.sportske igre Lionsa Hrvatske

U Zaton Holiday Resortu u organizaciji Lions klub Zadar, šestu godinu za redom održane su Sportske igre Lionsa Districta 126 Hrvatska

Na Sportskim igrama na kojima se takmičilo u boćanju, mini golfu,potezanju konopa i pikadu okupili su se članovi više hrvatskih Lions klubova. Druženje i sportsko nadmetanje na Igrama Lionsa uvijek ima svoj neizbježni humanitarni karakter.

Zadarski su Lionsi prepoznatljivi u svojoj sredini po brojnim humanitarnim akcijama, a u fokusu su im mladi te zadarske obitelji iznimno teškog imovinskog stanja.

Donacija je tradicionalno namijenjena mladim zadarskim sportašima, a ove godine Udruzi roditelja djece i osoba s invaliditetom "Mali princ" i rukometnom klubu "Arbanasi".

I ove godine su igre bile internacionalne , iako nisu došli naši Lionsi iz Slovenije o prvi puta nam je došla Maida Bičakčić iz LC Olimpijski grad Sarajevo iz BIH koja nas je sve pozvala na rafting sljedeće godine.

Posebnost ovogodišnjih sportskih igara, bio je posjet „Najstarijem hrvatskom kraljevskom gradu" Ninu, gdje im je domaćin bila viša savjetnica za kulturu Grada, Marijana Ramov, koja ih je upoznala s tisućljetnom poviješću ovog drevnog gradića. U sklopu stručnog razgledavanja „Lionsi" su posjetili i vrijednu zbirku Muzej ninskih starina, kao i jedinstvenu šetnju Ninskom solanom uz neizbježan posjet Muzeju te Kući soli.

Na sportskim igrama su organizirane i dvije večere u konobi Bepo i restoranu Maestral sa morskim specijalitetima i obiljem dalmatinske pjesme na kojima su se također skupljala sredstva za mlade Zadarske sportaše sa invaliditetom.

Iako su u ovim igrama svi pobjednici ipak su dodijeljeni i pehari najboljima kao i za najbolju kreaciju na morskoj večeri Anici Košta i Željku Gucunskom (Gucinskom by Mirjana).

Svoj doprinos humanitarnom cilju sa svojim donacijama uspjehu Igara doprinijeli su Zaton holiday resort, konobe Bepo i Maestral, tvrtke Cromaris, Sarag i Kali tuna kao i članovi LC Zadar Igor Sikirić vinima i Marija Muller masažama. Sredstva su prikupljena i prodajom nakita kojega je izradila Marija Sterle.

Hvala svim donatorima.