LC Waldinger Osijek donirao hranu i higijenske potrepštine Skloništu za beskućnike

LionsHR Adminis... 30 svibnja, 2020 - 13:59

Lions Club Waldinger Osijek uspješno je organizirao humanitarnu akciju pomoći Domu Sv. Vinka u Osijeku.

Centar za prihvat beskućnika, otvoren je 1999. godine s kapacitetom smještaja 20 korisnika, od kojih su 80 posto gradski beskućnici koji redovito traže prenoćište, a 20 posto povremeni korisnici sa šireg područja županije. Većina tih ljudi bez stalnih je primanja, bez posla i mjesta gdje bi mogli živjeti.

Dom Sv. Vinka osim noćenja svojim korisnicima osigurava sva tri dnevna obroka; doručak, ručak i večeru, koji se dostavljaju iz Pučke kuhinje. Beskućnicima se pruža smještaj, hrana, održavanje higijenskih potreba i slično.

Tijekom akcije u kojoj je sudjelovalo gotovo polovica članova kluba prikupljeno je preko 150 kg namirnica koje uključuju nepokvarljivu hranu kao što je ulje, tjestenina, brašno, šećer, sol, ali i higijenske potrepštine: šampone, sapune, britvice za brijanje itd.

Hvala svima koji su sudjelovali, a i onima koji će sudjelovati na budućim akcijama predviđenim u ovoj godini.

Boris Bajtl