LC Vukovar: “Halo pomoć 2019”

LionsHR Adminis... 24 siječnja, 2019 - 22:25

Projekt Lions kluba Vukovar  „Halo pomoć 2019“ provodit će se i u 2019. godini u Vukovaru. Projektom je obuhvaćeno 20-tak osoba u potrebi sa područja grada Vukovara.

Partneri u ovom projektu su Grad Vukovar i Dom za starije osobe Primum Vukovar.

„Halo pomoć 2019“ je inovativnom izvaninstitucionalni obliku skrbi za starije i nemoćne osobe kao i osobe s  invaliditetom koji do sada ima samo nekoliko gradova u Hrvatskoj,  a u zemljama Europske unije ovakav vid podrške je uobičajen za osobe u potrebi.

Nakon raspisanog natječaja i intezivnih pregovora sa predstavnicima Grada Vukovara, dogovoren je nastavak projekta te je potpisan ugovor o sufinanciranju.

“Lions klub Vukovar kao nositelj projekta treću godinu za redom, uložit će znatna financijska sredstva za nabavku novih uređaja i pružanje usluge monitoring sa tendencijom da u budućnosti se što više naših sugrađana uključi u ovaj projekt”- istaknula je Mirjana Semenić Rutko, predsjednica LC Vukovar i nadodala da ""Halo pomoć" omogućava sigurno i dostojanstveno starenje, produljenje samostalnog i sigurnog življenja u vlastitom domu, smanjenje potrebe za smještajem u institucijama, smanjenje troškova u odnosu na institucionalni smještaj i rasterećenje obveza skrbnika i njegovatelja.

Vaš LC Vukovar