LC Vukovar: Halo pomoć

Slika korisnika Željko Đekić
Željko Đekić 20 svibnja, 2021 - 08:55
Grad Vukovar partner

Tijekom 2021. godine Lions klub Vukovar sa partnerima nastavlja provoditi projekt „Halo pomoć“ uz potporu Grada Vukovara koji je prepoznao potrebe starijih osoba.

Projekt „Halo pomoć“ uključuje pomoć za 11 starijih osoba u gradu Vukovaru kojima je dodijeljen posebni socijalni uređaj sa SOS tipkom koju svaki korisnik može pritisnuti u kriznoj situaciji sa sigurnošću da će mu telefonski pomoć biti pružena u najbržem roku i to zvanjem njihovih osoba od povjerenja ili nekih od hitnih službi (hitna pomoć, policija, vatrogasci).

Uređaj koji se nosi kao privjesak oko vrata ili narukvica i ova vrsta pomoći namijenjen je svim starijim osobama koje žive same kako bi se osjećale sigurno i mogli samostalno nastaviti život u svom domu.

Pozivamo sve zainteresirane osobe sa područja grada Vukovara koje misle da im ova usluga može pomoći da nam se obrate za sve informacije koje su im potrebne  na broj telefona 091 386 36 86.

Tijekom 5 godina iskustva u provođenu ovoga projekta spašeno je nekoliko života i spriječene su komplikacije nakon pada jer je pomoć bila pružena u najkraćem roku. Naučili smo da se starijim osobama nakon pada ili krizne zdravstvene situacije telefon koji je u sobi može činiti nedostižnim i u tome je prednost ovoga uređaja.

Članovi obitelji naših korisnika uslugu posebno hvale jer se sada osjećaju sigurno znajući da će njihovi roditelji odmah moći pozvati u pomoć.

Ova usluga je inovativna i koristi tehnologiju, ali ona je vrlo jednostavna za korištenje za starije osobe. Ovim projektom i izvaninstitucionalnom uslugom želimo omogućiti svakome što duži i bezbrižan život u svome domu.

Partner u ovom našem projektu u 2021/2022. godini postala je i Vukovarsko-srijemska županija.

Vaš LC Vukovar