LC Opatija proslavio svoj 15. jubilej

LionsHR Adminis... 9 prosinca, 2013 - 09:57

U subotu 26.11. 2013., u vrlo svečanoj atmosferi uz šezdesetak uzvanika, članova i visokih dužnosnika Distrikta 126 i lokalne samouprave, uz sudjelovanje poznatih umjetnika, održana je humanitarna proslava 15 obljetnice Lions kluba Opatija.

Na samom početu, predsjednica kluba, Elvira Štimac, pozdravila je sve prisutne, a posebna joj je čast bila pozdraviti Grvernericu Distrikta 126 Nadu Arbanas, te gradonačelnika Opatije Ivu Dujmića, PDG Boruta Borju Kopania kao i drugog viceguvernera Daria Bognola. Uz to poseban pozdrav išao je vinarima koji su donirali vina za degustaciju kao i umjetnicima koji su svojim nastupima dali svečani ton ovom događanju: poznatom gitaristi Mariu Šumunoviću i vokalnoj solistici Zdenki Žiber, kantautoru i konferansieu Draženu Turini – Šajeta.

Dok su se u pozadini vrtili slidovi slika iz bogate klubske prošlosti, slijedili su pozdravi Guvernerice i gradonačelnika Opatije, koji su vrlo toplim riječima opisali rad i postignuća kluba u ovih petnaest godina humanitarnog rada. Guvernerica je za uspomenu na ovu svečanost poklonila predivnu sliku tulipana. Posebno je istaknuta uloga kluba u stvaranju prijateljskih veza i suradnje između gradova Beča i Opatije čiji je rezultat tradicionalno održavanje Bečkog bala, vrhunca Bečkog tjedna u Opatiji.

Ova proslava je definitivno bila mjesto i vrijeme za svečani prijem novih članova. Nakon položene prisege, novi članovi Alenka Brozina i Marko Savić, iz ruku Guvernerice dobili su potvrdnice i Lions značke s željom za što uspješnijim radom. Zatim je Guvernerica uručula shevrone (privjeske znački) za deset i petnaest godina članstva – dar međunarodnog predsjednika.

Slijedilo je uručivanje priznanja svim suradnicima i sponzorima koji su na razne načine doprinijeli uspješnom radu Lions kluba Opatija. Bilo je tu mnogo poznatih vinara (Zdjelarević, Križanac, Laguna Poreč, Micak), hotelskih kuća (Ambasador, Kvarner, Mozart, Milenij, Liburnija Riviera Hoteli), poznatih umjetnika koji su donirali slike, Klub sikroniziramog plivanja Primorje Aqua Maris, itd. Uručena je i vrijedna donacija Đačkom domu Lovran, a današnja humanitarna akcija namjenjena je Društvu naša djeca iz Opatije.

A onda su čestitari iz nekoliko klubova i udruga uručili svoje poklone klubu – predivne slike. Učinili su to predstavnici LC Sušak, LC Lovran, kao i udruge Društvo naša djeca. A to su učinili i dragi gosti iz Osijeka :  Predsjednik LC Waldinger Osijek dr. Željko Vranješ i dopredsjednica LC Gea Edita Vranješ.

Nakon ovog protokolarnog dijela krenula je degustacija i zabava uz zvuke gitere maestra Šimunovića.

A počelo je s nekoliko skladbi s njegovog albuma „Vino i gitare“! Kud primjerenije. Degustacije vina otvorio je g. Peršurić osobno predstavivši jedan od svojih bisera „Misal“ pjenušaca.

I tako redom – red muzike, red vina, skoro do ponoći. Nakon šampanjca „Misal“, slijedila su vina PP Orahovica: Graševina, pa još tri Zelena silvanca – svaki drugačiji. A našao se tu i koji zalogajčić „da ne bude na prazan želudac“.

Kao i na svakom dobrom rođendanu, predsjednica kluba se potrudila da bude i impozantna rođendanska torta. Nakon što ju je uže rukovodstvo „načelo“, svatko je dobio svoj komad za uživanje.

Jasno da je cijelo veče i Dražen „šajetirao“ na svoj način - što konferansom, što duhovitim komentarima, što svojim specifičnim pjevanjem.

Sve u svemu bilo je DIVNO. HVALA SVIMA